E-commerce

X-Kom testuje rozwiązanie quick commerce na terenie Warszawy

X-Kom nawiązał współpracę z Pickpack w ramach której testowane będzie rozwiązanie quick commerce. Pilotażowy program ekspresowej dostawy obejmie zasięgiem Warszawę. 

X-Kom stawia na quick commerce w Warszawie

Sieć X-Kom podjęła współpracę z Pickpack, w ramach której prowadzony będzie pilotażowy program nocnych i weekendowych dostaw na terenie Warszawy. Inicjatywa jest skierowana do osób, które pracują w godzinach, gdy kurier dostarcza przesyłki oraz klientów, którzy zmagają się z nagłymi usterkami sprzętu i potrzebują szybkiej wymiany.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

Ekspresowe dostawy niezbędnego sprzętu elektronicznego

W ramach akcji produkty zakupione po godzinie 15:30 zostaną dostarczone tego samego dnia. Klient wybiera odpowiedni przedział godzinowy. Usługa ta oferowana jest również w soboty. Przedstawiciele Pickpack wskazują, że po zakończeniu programu są gotowi wydłużyć porę przyjmowania zamówień z 15:30 do 17:00.

Jak mówi CEO Pickpack Filip Kot cytowany przez portal wiadomoscihandlowe.pl, na rynku rośnie popyt na tę formę dostawy, która wciąż jest oferowana przez względnie małą liczbę firm na polskim rynku. Kot dodaje, że według raportu opracowanego przez McKinsey ekspresowe doręczenia do 2025 roku będą stanowić 25% segmentu rynkowego. Wieczorne i weekendowe dostawy to również odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów i rozwój e-commerce (Więcej: Sprzedaż online w USA osiągnie 1,6 bln dolarów w ciągu 5 lat oraz Logistyka e-commerce uzależniła się od pandemicznych nawyków e-konsumentów).

Zobacz także: W USA zatwierdzono ustawę o redukcji inflacji. Jak wpłynie ona na łańcuchy dostaw?

Obecnie Pickup oferuje swoim partnerom dostawę w dwugodzinnym slocie godzinowym przez cały tydzień, również w niedziele. W planach jest zawężenie slotu do jednej godziny, a przy sprzyjających warunkach nawet do 30 minut.

Sieć X-Kom liczy obecnie niemal trzydzieści salonów stacjonarnych na terenie całej Polski. To również największy sprzedawca na platformie Allegro i jeden z najszybciej rozwijających się sklepów z elektroniką na rodzimym rynku. Decyzja o wdrożeniu rozwiązania typu quick commerce na terenie Warszawy z pewnością pozytywnie wpłynie na jego konkurencyjność względem konkurencji.

BLIK wchodzi na nowy rynek, przejmując słowacką firmę VIAMO

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button