MorskiTransport

Pożar na promie Stena Line na Bałtyku! Zapaliła się naczepa chłodnicza

Na promie Stena Line znajdującym się na szwedzkich wodach wybuchł pożar. Jak informuje operator, ewakuowano pasażerów wymagających pomocy medycznej. 

Stena Line – pożar wywołany zapaleniem się naczepy chłodniczej

Jak podają skandynawskie media, na jednym z promów Stena Line wybuchł pożar. Przyczyną miało być zapalenie się ciężarówki z naczepą chłodniczą, która znajdowała się na pokładzie.

Na promie Scandica znajdowało się 300 osób, w tym 241 pasażerów i 58 członków załogi. Gdy doszło do incydentu, jednostka znajdowała się na wodach szwedzkich. Prom był w drodze z Nynashamn w Szwecji do portu Ventspils w Łotwie.

Zobacz także: Nowy prom Stena Line będzie obsługiwał połączenie Gdynia-Karlskrona

Akcja gaśnicza i ewakuacyjna na promie

Gdy służby zostały poinformowane o wydarzeniu, prom znajdował się nieopodal wyspy Gotska Sandon na północ od Gotlandii. Na miejsce przybyło siedem łodzi gaśniczych oraz trzy helikoptery. W tym czasie załoga starała się ugasić pożar za pomocą dostępnego sprzętu. Po dotarciu służb na miejsce podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów, którzy wymagali dodatkowej pomocy. Zostali oni przetransportowani za pomocą helikopterów.

Rzeczniczka prasowa Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka w wypowiedzi dla PAP przyznała, że według dokładnych danych operatora do pożaru doszło dokładnie o godzinie 12:29.

Zobacz także: Świat potrzebuje dodatkowych 10 bln USD, aby złagodzić zmiany klimatyczne

Szwedzka Administracja Morska poinformowała, że nie ma doniesień o ofiarach. Według najnowszej aktualizacji, łącznie ewakuowano 32 pasażerów. Wszyscy pasażerowie byli pod opieką i obecnie znajdują się w wydzielonym obszarze. Jak podaje Stena Line na oficjalnej stronie, potwierdzono, że pożar został ugaszony około godziny 17:30. Trwają prace nad przywróceniem częściowej mocy. Stena Scandica popłynie własnym silnikiem do Nynäshamn, z pomocą holownika jedynie jako środek zapobiegawczy. Oprócz holownika statek będzie eskortowany przez dwie jednostki poszukiwawczo-ratownicze. W wyniku incydentu Stena Scandica straciła moc, załoga pracuje nad przywróceniem systemów pokładowych, z czego jeden z silników jest w pełni sprawny. Integralność i stateczność statku nie zostały naruszone, dlatego jednostka może zostać skierowana do punktu docelowego.

W Świnoujściu ma powstać port kontenerowy. Duży opór ze strony niemieckiej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button