LotniczyTransport

DB Schenker uruchomił pierwsze czartery między Europą a Ameryką Południową

DB Schenker będzie realizował loty czarterowe przez Atlantyk. Przewoźnik rozszerza ofertę sieci lotów międzykontynentalnych. Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne pracuje nad dostosowaniem infrastruktury do towarów wymagających specjalnych warunków w transporcie, m.in. ładunków niebezpiecznych czy wymagających odpowiedniej temperatury. 

DB Schenker – loty czarterowe przez Atlantyk

DB Schenker uruchomił pierwsze loty czarterowe pomiędzy Europą, a Ameryką Łacińską. Rozszerzenie globalnej sieci lotów ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony partnerów i zapewnić niezawodną przepustowość dla stabilnych łańcuchów dostaw. Niemiecki przewoźnik cały czas pracuje nad dalszym rozszerzaniem oferty.

Nowa trasa oferowana przez DB Schenker rozpoczyna się Holandii. Następnie po dwóch międzylądowaniach w Stanach Zjednoczonych samolot dociera do Brazylii. Tam dostępne są kolejne połączenia do Argentyny i Chile.

Zobacz także: DB Schenker dekarbonizuje flotę. Trwają testy wodorowych ciężarówek

Thorsten Meincke, Globalny Członek Zarządu ds. Frachtu Lotniczego i Oceanicznego w DB Schenker, powiedział o nowej ofercie:

Aby utrzymać gospodarkę, firmy potrzebują stabilnych łańcuchów dostaw. Rozszerzając naszą siatkę lotów o Amerykę Południową, zapewniamy na rynku nowe źródło niezawodnej przepustowości. Z radością możemy powiedzieć, że popyt jest już wysoki.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne z nową ofertą transportu

Międzykontynentalne połączenia realizowane są każdego tygodnia w niedzielę wieczorem. Samolot odlatuje z Amsterdamu (AMS), ląduje w Nowym Jorku (JFK) i Miami (MIA). Następnie dolatuje do Viracopos (VCP) niedaleko São Paulo. We wtorki można nawiązać bezpośrednie połączenie z Buenos Aires (EZE), a w środy do Santiago de Chile (SCL).

Do realizacji nowego połączenia wykorzystywane będą samoloty Boeing 767. Międzylądowanie lotu czarterowego w Miami ma znaczenie strategiczne i pozwala osiągnąć wiele logistycznych celów. Umożliwia również lepszy dostęp do rozbudowywanej siatki połączeń.

Oferta DB Schenker cieszy się sporą popularnością pośród partnerów biznesowych. Pierwsze loty zostały już w całości zarezerwowane. Przewoźnik będzie transportował różnorodny asortyment, w tym przede wszystkim części samochodowych. Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne pracuje również nad dostosowaniem środków i warunków transportu, aby móc przewozić ładunki w kontrolowanej temperaturze oraz towary niebezpieczne. W Europie loty płynnie łączą się z siecią transportu lądowego DB Schenker.

Panattoni Park Poznań XII powiększa się o nowy magazyn DB Schenker

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button