Bez kategorii

PLL LOT poleci z lotniska w Radomiu. Kierunkiem trzy stolice w Europie

Lotnisko w Radomiu ogłosiło trzy nowe kierunki, które zostaną uruchomione od 2023 roku. Pasażerowie polecą do Kopenhagi, Paryża i Rzymu, a operatorem przewozów będzie narodowy przewoźnik PLL LOT. Jednocześnie będą to pierwsze europejskie stolice, które otrzymają regularne połączenia z polskim portem.

Lotnisko w Radomiu ogłasza trzy trasy obsługiwane przez PLL LOT

Stałe połączenia do trzech pierwszych europejskich stolic z lotniska w Radomiu to bez wątpienia dobre wiadomości dla regionu. Rozwój portu ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia znaczenia portu, który niegdyś otarł się o bankructwo. Przez lata obiekt nie był wykorzystywany, mimo początkowej inwestycji rzędu 70 mln złotych.

Teraz się to zmienia, ponieważ pierwsze loty z Radomia do europejskich stolic, mają odbywać się regularnie trzy razy w tygodniu. Połączenia ruszą już w sezonie LATO 2023, a przewoźnik będzie je obsługiwał Boeingami 737-800.

Czytaj również: PLL LOT rozszerza współpracę z Embraerem. Uzyska siedem samolotów

Jak wskazała Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”:

Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych.

Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.

Czytaj również: Lotnisko w Radomiu ruszy w przyszłym roku. A przynajmniej taki jest plan…

Jak wskazał rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski, „dzięki rozbudowie lotniska w Radomiu umożliwione jest zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina i przeniesienie części ruchu„. Moczulski twierdzi, iż:

LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń, otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki — wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi.

Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza.

Kiedy Lotnisko w Radomiu zostanie uruchomione?

Port lotniczy Warszawa-Radom zostanie otwarty na przełomie marcia i kwietnia 2023. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zapewniło, że inwestycja będzie dostosowana zarówno do ruchu czarterowego i niskokosztowego, jak i regularnych połączeń lotniczych. Wszystko to dzięki rozbudowie terminala oraz wydłużeniu drogi startowej, co umożliwi przyjmowanie takich samolotów, jak Boeing B737, czy Airbus A320.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button