LotniczyTransport

Koreański przewoźnik otrzymał swojego pierwszego Airbusa A321neo

Nowością będą fotele rozkładane pod kątem 180 stopni

Linie Korean Air otrzymały swój pierwszy samolot Airbus A321neo. Maszyna dołączyła do floty linii około miesiąc temu, a jego wnętrza zostały przypadkowo ujawnione kilka dni wcześniej. Teraz jednak przewoźnik oficjalnie zaprezentował samolot, dając nam wgląd w jego specyfikację.

Dla Korean Air to pierwszy samolot Airbus A321neo

Przewoźnik Korean Air otrzymał swój pierwszy samolot Airbus A321neo i wdroży go do lotów komercyjnych w tym miesiącu. Linie lotnicze twierdzą, że 182-miejscowy samolot będzie operował głównie na trasach krótkodystansowych, w tym w Azji Południowo-Wschodniej, Chinach i Japonii. Wygląda na to, że samolot będzie wyposażony w nowe funkcje i obiecuje zapewnić podróżnym dostęp do Internetu podczas lotu, wyrafinowane wnętrze kabiny i zaawansowane systemy rozrywki osobistej podczas lotu.

Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem naszego pierwszego A321neo, który będzie wielkim atutem dla naszej floty, sieci i pasażerów. Ten paliwooszczędny, nowej generacji A321neo wyniesie doświadczenia naszych klientów na nowy poziom dzięki wielokrotnie nagradzanej kabinie Airspace i w pełni leżącym fotelom klasy biznes – powiedział Soo Keun Lee, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. bezpieczeństwa i operacji Korean Air.

Korean Air
Korean Air

Czytaj też: Czeskie linie lotnicze zezłomowały swojego ostatniego Airbusa

W pełni leżące fotele w klasie biznes

Korean Air zaoferuje łącznie 182 miejsca w A321 – osiem w kabinie klasy biznes (zwanej klasą Prestige) i 174 w klasie ekonomicznej. Po raz pierwszy we flocie wąskokadłubowej przewoźnika w klasie Prestige dostępne będą fotele rozkładane pod kątem 180 stopni. Linia twierdzi, że płaskie fotele biznesowe będą szczególnie wygodne dla pasażerów transferowych, którzy mają połączone trasy lotów długodystansowych na trasach obu Ameryk i Europy oraz krótkodystansowych na trasach Azji Południowo-Wschodniej, Chin i Japonii.

Korean Air

Fotele premium będą miały 44-centymetrowy monitor osobisty do usług audio/wideo na żądanie wraz z bezprzewodową ładowarką do smartfonów. Fotele ekonomiczne, również będą wyposażone w 33-cm osobisty ekran rozrywki pokładowej. Korean Air jest pierwszą azjatycką linią lotniczą, która wyposażyła A321neo w kabinę Airspace firmy Airbus. Ma ona poprawić komfort pasażerów, atmosferę w kabinie i usługi podczas lotu. Zasłony okienne zapewniają szerszy widok, a toaleta jest wyposażona w jasne oświetlenie i powłokę antybakteryjną.

Korean Air

Linia lotnicza zamówiła łącznie 30 Airbusów A321, aby dodać je do swojej już zróżnicowanej floty. Linia posiada już kilka samolotów Airbusa, takich jak A220s, A330s i A380s. Posiada również samoloty Boeinga, zarówno małe jak i duże, w tym 737s, 777s, 787s i 747s.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Airbus ma problemy? Może opóźnić dostawy samolotów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button