KolejowyTransport
Gorące newsy

Silne burze w Austrii zakłóciły ruch kolejowy na południu kraju

Silne burze w Austrii doprowadziły do dużej awarii ruchu kolejowego w regionach Karyntia i Styria, na południu kraju. Liczne utrudnienia zostały już usunięte, ale kolejowy ruch towarowy napotyka na zakłócenia. Według ÖBB należy się spodziewać prawdopodobnie wydłużenia czasu transportu.

Silne burze w Austrii zakłóciły transport kolejowy

Silne burze w Austrii spowodowały przerwy w dostawie prądu, które zmusiły austriackiego narodowego przewoźnika kolejowego ÖBB do wstrzymania wszystkich połączeń kolejowych w dużej części południowych prowincji Styrii i Karyntii, które graniczą ze Słowenią i Włochami. Trasy z Leoben do Friesach i z St. Michael do Wald am Schoberpass są zamknięte co najmniej do końca dzisiejszego dnia. Od spodziewanego rozpoczęcia eksploatacji 20 sierpnia trasy te będą obsługiwane jednotorowo. Przewiduje się, że po usunięciu szkód, eksploatacja dwutorowa rozpocznie się dopiero w poniedziałek 22 sierpnia.

Pociągi dalekobieżne (Rail- i Nightjet) z Wiednia do Wenecji i z powrotem zostaną skierowane przez Salzburg. Z kolei pociągi dalekobieżne z Wiednia do Villach i z Grazu do Selzthal zostały odwołane 19 sierpnia. Chociaż ÖBB nie wspomina o konkretnych przekierowaniach tras dla przewozów towarowych, dodało, że obecnie występują utrudnienia w transporcie towarowym i należy się spodziewać prawdopodobnie wydłużenia czasu transportu.

Czytaj też: Austriacy nie przedłużą linii kolejowej do Wiednia przez… wojnę na Ukrainie

Krwawe żniwo potężnych burz

Silne burze nawiedziły obszary środkowej i południowej Europy, zabijając co najmniej 12 osób, w tym troje dzieci. Zgony, w większości spowodowane upadkiem drzew, odnotowano we Włoszech i Austrii, a także na francuskiej Korsyce. Ulewne deszcze i wiatry zniszczyły pola namiotowe na wyspie, a w Wenecji we Włoszech z dzwonnicy Bazyliki św. Marka zostały zdmuchnięte kamienie. Burze nadciągnęły po tygodniach fali upałów i suszy w dużej części kontynentu. Na Korsyce wiatr wiejący z prędkością do 224 km/h wyrwał drzewa i uszkodził domy. Świadkowie powiedzieli, że burze były zupełnie niespodziewane i przypominały burze tropikalne.

Ekstremalne burze stały się ostatnio częstsze z powodu zmian klimatycznych. Od początku ery przemysłowej temperatura na świecie wzrosła już o około 1,1°C i będzie nadal rosła, o ile rządy na całym świecie nie dokonają znacznych ograniczeń emisji. Tymczasem na południu Włoch trwa fala upałów, a na Sycylii odnotowano temperatury do 40°C. Z kolei po drugiej stronie Morza Śródziemnego w Algierii, co najmniej 38 osób zginęło w pożarach lasów.

Czytaj też: Wycinanie lasów w Afryce Zachodniej zwiększyło częstotliwość gwałtownych burz [BADANIE]

Topniejący lód arktyczny może zmienić międzynarodowe trasy żeglugowe

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button