Info z rynkuLotniczyTransport

USA: W powietrzu zderzyły się dwa samoloty. Są ofiary śmiertelne

Na lokalnym lotnisku w Watsonville w północnej Kalifornii zderzyły się ze sobą dwa samoloty Cessna. Według najnowszych doniesień zginęło trzy osoby. Jak informuje Federalna Administracja Lotnictwa, ofiarami śmiertelnymi byli pasażerowie Cessny 340, które zginęły na miejscu. W jednosilnikowej Cessnie 152 leciał pilot, który również zmarł w następstwie odniesionych obrażeń.

Katastrofa lotnicza na lotnisku Watsonville w USA

Trzy osoby zginęło w czwartkowe popołudnie na lotnisku Watsonville w północnej Kalifornii. Jednosilnikowa Cessna 152 i dwusilnikowa Cessna 340 zderzyły się podczas próby lądowania. Według najnowszych informacji piloci obydwu maszyn nie zauważyli się, przez co obydwie jednostki zderzyły się ze sobą w locie. Na ziemi nikt nie odniósł obrażeń. Co istotne, lotnisko Watsonville nie ma wieży kontrolnej, więc piloci muszą komunikować się między sobą, aby zidentyfikować swoje pozycje.

Czytaj również: Boeing chce się pozbyć ze swoich samolotów nazwy MAX

Tym samym, jak informują eksperci „zauważenie samolotu przy tak dużej prędkości mogło być trudne nawet w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych„. To nie pierwsza tego typu sytuacja na tym lotnisku, ponieważ w listopadzie 2012 roku samolot pilotowany przez jedną osobę rozbił się na jednym z pasów startowych. Natomiast w 2011 roku mały samolot rozbił się o pobliski szpital. Wówczas zginęło cztery osoby.

Czytaj również: Lotnisko Heathrow przedłuża limity. Przewoźnicy są rozczarowani

Lotnisko położone jest w Watsonville, społeczności liczącej nieco ponad 52 tys. mieszkańców. W ostatnich latach dzięki bliskiej odległości m.in. do San Jose i San Francisco zyskuje na znaczeniu przez znacznie niższe ceny nieruchomości. Obiekt ma cztery pasy startowe i stacjonuje w nim ponad 300 samolotów. Rocznie obsługuje ponad 55 tysięcy operacji, z których większość jest wykorzystywana przez samoloty rekreacyjne oraz firmy lotnicze.

Śledztwo w sprawie incydentu prowadzi Federalna Administracja Lotnictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button