PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport
Gorące newsy

PLL LOT rozszerza współpracę z Embraerem. Uzyska siedem samolotów

Do przewoźnika trafi też setki podzespołów.

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o leasingowaniu siedmiu samolotów Embraer, które zasilą obecną flotę. Dzięki podpisanej umowie spółka będzie posiadała 44 maszyn brazylijskiego producenta oraz ponad 300 komponentów do posiadanych jednostek. Tym samym plotki o zakupieniu 60 Airbusów nie zostały potwierdzone, o czym ostatnio informowała agencja Bloomberg.

Nowe Embraery trafią do Polskich Linii Lotniczych LOT

Jak informowaliśmy w ubiegłą sobotę, Bloomberg, czyli największa agencja prasowa na świecie, przekazała, że Polskie Linie lotnicze LOT zakupią aż 60 nowych Airbusów A220. Inwestycja miała na celu wymianę, bądź poszerzenie swojej floty. Dziennikarze wskazali, że informacja na ten temat miała zostać podana do wiadomości publicznej na targach międzynarodowych Farnborough International Airshow. Informacja nie została potwierdzona, natomiast podczas samego wydarzenia doszło do ogłoszenia innej, równie istotnej wiadomości.

Otóż 18 lipca Embraer i Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały odnowienie i rozszerzenie umowy. Kontrakt ten ma na celu wsparcie floty polskiego przewoźnika, dzięki czemu można uzyskać znaczne oszczędności m.in. na naprawach oraz podzespołach. Tym samym udało się wyleasingować siedem maszyn oraz zakupić ponad 300 komponentów. Warto również dodać, że dzięki temu umowa obejmie 21 Embraerów 170 i 175 oraz 23 Embraery 190 i 195.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jak wskazał Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT:

Program ten był kluczowy dla zwiększenia dostępności floty LOT-u, gwarantując wydajność i konkurencyjne warunki, pozwalając LOTowi skupić się na codziennej obsłudze samolotów. Rozszerzenie tej umowy wpisuje się w strategię rozwoju floty LOT-u. Elastyczność i prawdziwe partnerstwo to podstawa naszej wieloletniej współpracy z Embraerem.

Czytaj również: Produkcja przemysłowa spada. To ona napędzała nasz wzrost

Z kolei Johann Bordais, prezes i dyrektor generalny Embraer Services & Support poinformował, że:

Najlepszym docenieniem usług posprzedażowych zapewnianych przez Embraera, jest odnowienie i rozszerzenie istniejącego kontraktu na obsługę floty klienta/. Wiemy, że musimy ciężko pracować, aby utrzymać wysokie standardy wsparcia, nie tylko oferując najlepsze usługi na rynku, ale także spełniać oczekiwania naszych klientów, ponieważ „pool” jest integralną częścią strategii rozwoju usług i wsparcia Embraer.

Embraer wskazał również, że „program poolowy” zaprojektowano w taki sposób, aby uzyskać jak największe oszczędności przy inwestycjach. Przy okazji umożliwione są m.in. usługi naprawcze wykwalifikowanej kadry oraz zredukowana jest wymagana powierzchnia magazynowa do konserwacji jednostek. Co warto przytoczyć — już od 16 lipca we flocie LOT lata już ósmy Embraer E190, co czyni go 41. E-Jetem u Polaków. W najbliższym czasie do przewoźnika trafi kolejne jednostki tego typu. Każda z tych maszyn może zabrać na pokład 106 pasażerów.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button