LotniczyTransport

W Niemczech powstał nowy przewoźnik lotniczy. Założycielem 18-latek

W Niemczech powstaje nowa linia lotnicza. Obecnie trwają rekrutacje, pierwsze samoloty Bavarian Airlines mają wystartować pod koniec 2023 roku. 

Nowy przewoźnik lotniczy – Bavarian Airlines

Zapowiedziano uruchomienie nowej linii lotniczej. Start-up Bavarian Airlines ma zacząć oferować loty już pod koniec 2023 roku. Przewoźnik będzie startował z Monachium (MUC) i oferował rejsy krajowe do Berlina i Dusseldorfu. Międzynarodowe połączenia będą oferowane do Londynu, Wiednia i Amsterdamu.

Debiutujący przewoźnik będzie obsługiwał loty dwunastoma samolotami Embraer E195-E2. Leasingowane maszyny będą oferować miejsca  w kabinie dwuklasowej, mieszczącej do 126 pasażerów z Wi-Fi i panelem rozrywkowym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Airliners.de, przewoźnik będzie oferował układ klasy biznesowej 1-1, podobny do pierwszej klasy w lotach krajowych w USA. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przewoźnika, chce on się dostosować do panujących standardów przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne.

Szeroko komentowanym faktem jest wiek jednego z założycieli. Adem Karagöz jest 18-latkiem i nie ma żadnego doświadczenia w branży.

Zobacz także: Przewoźnik z Hongkongu zwiększa ładowność po otwarciu Chin

W wywiadzie dla RTL przekazał, czym będzie się wyróżniać przewoźnik:

Chcemy wprowadzić na rynek nowy produkt, który jeszcze nie istnieje w Niemczech. Jest porównywalny z pierwszą klasą krajową w USA. Oznacza to, że chcemy oferować lepszą obsługę.

Lotnictwo europejskie. Innowacje w branży?

Nie podano oficjalnej daty uruchomienia rejsów. Na oficjalnej stronie nie można jeszcze kupować biletów. Jak już zapowiedziano, pasażerowie będą mogli skorzystać z programu lojalnościowego powiązanego z własną kryptowalutą (BVX). Za każdy lot pasażerowie będą mogli zdobyć kryptowalutę. Ogłoszono również partnerstwo ze Starlink, na podstawie którego linie będą oferować bezpłatny internet bezprzewodowy. Ze Starlink współpracuje już airBaltic. Łotewskie linie lotnicze wypuściły także nowe NFT, tak więc oparcie programu lojalnościowego o technologię blockchain nie jest nowością w branży.

Zobacz także: Dwie trzecie bogactwa wygenerowanego od 2020 roku trafiło do 1% najbogatszych

Przewoźnik prowadzi obecnie rekrutacje personelu pokładowego. Dodatkowo oczekuje się na wydanie certyfikatu AOC przez niemiecki Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Rejestrację przeprowadzono we wrześniu minionego roku. W 2024 roku Bavarian Airlines chce przewieźć 2,1 mln pasażerów, czyli wykonać 21 900 lotów (ok. 60 dziennie).

Na lotnisku MUC swój hub ma niemiecka Lufthansa, oferując połączenia do tych samych lokalizacji, co Bavarian Airlines przy wykorzystaniu samolotów Airbus A320 (A319 lub A320) lub Mitsubishi CRJ-900. Oznacza to, że obaj przewoźnicy będą konkurować o pasażerów.

Akcjonariusze pozywają linie lotnicze! Poszło o odwołane loty

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button