DrogowyTransport

Tunel na Zakopiance nie zostanie oddany w terminie. Kolejne opóźnienia

Tunel na Zakopiance nie zostanie oddany na czas ze względu na przedłużające się opóźnienia. Kierowcy  muszą poczekać kolejne kilka miesięcy na dokończenie prac oraz procedur weryfikacyjnych. Termin oddania tunelu przekładano już kilkukrotnie. 

Tunel na Zakopiance – opóźnienia przesuną odbiór nawet o kilka miesięcy

Prace nad tunelem za Zakopiance nie zostaną ukończone zgodnie z planowanym terminem. Oznacza to, że kierowcy w te wakacje nie skorzystają z inwestycji. Oddanie tunelu przesuwa się w czasie z uwagi na niedokończenie niektórych prac.

Tunel powstaje na odcinku pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą. To fragment drogi S7. Sama konstrukcja ma długość ok. 2 km. Tunel ma pozwolić na uprawnienie ruchu pomiędzy stolicą Małopolski a Zakopanem. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na trasie. Aktualnie przejazd słynną drogą do polskiej stolicy Tatr wiąże się ze staniem w kilkukilometrowych korkach. Zakończenie prac jest nadzieją na usprawnienie ruchu.

Zobacz także: Nowy odcinek S14 oddany do użytku. Trwa ostatni etap realizacji obwodnicy Łodzi

Inwestycja nie zostanie ukończona w terminie

Ostatnie dni czerwca były wskazywane w aneksie do umowy, który uwzględniał opóźnienia wywołane przez pandemię czy warunki atmosferyczne. Niestety inwestycja nie zostanie ukończona w terminie. Dla kierowców oznacza to, że przejazd odcinkiem nie będzie możliwy również jesienią.

Gazeta Krakowska podaje, że obecnie trwają prace nad wyposażeniem technicznym inwestycji. W prawej nitce trwa sprzątanie po wyłożeniu warstwy bitumicznej. W lewej natomiast trwa wykładanie nawierzchni, które ma się zakończyć w lipcu.

Zobacz także: Polska branża drogowa w dobrej kondycji. Duża podaż nowych kontraktów

Według aktualnych szacunków oddanie tunelu będzie możliwe w IV kwartale tego roku. Samo zakończenie prac nie jest równoznaczne z zakończeniem inwestycji. Przed wydaniem pozwolenia na wjazd kierowców, należy przeprowadzić odbiory techniczne, co jest procedurą czasochłonną. Dodatkowo ćwiczenia straży pożarnej zostały zaplanowane na połowę sierpnia. Wartość inwestycji szacowana jest na 969 mln zł. Pierwsze umowy podpisano w 2016 roku. Włoski wykonawca już kilkukrotnie przekładał termin zakończenia prac.

Droga Czerwona coraz bliżej. Przetarg GDDKiA na prace przygotowawcze

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button