PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport

Kanada uziemiła samolot z Rosji. Volga-Dnepr zapłaci majątek za parking

Rosyjski samolot linii lotniczych Volga-Dnepr stoi na parkingu Toronto od 27 lutego. Wszystko dlatego, że właśnie od tego dnia Kanada zamknęła przestrzeń powietrzną dla Rosji. Moskiewska firma musi się liczyć ze wciąż rosnącym rachunkiem, ponieważ nie może ewakuować swojej maszyny.

Rosyjski Antonov An-124 VolgaDnepr uziemiony w Kanadzie

Samolot Antonow An-124, który należy do linii VolgaDnepr nie ma możliwości opuszczenia parkingu lotniczego w Toronto. Patowa sytuacja, w której znalazła się rosyjska firma, sprawia, iż właściciel jest obciążany opłatą 74 centów za minutę postoju.

Czytaj również: Córka rzecznika Putina znowu skarży się, że sankcje są “niesprawiedliwe”

Jak poinformował rzecznik lotniska Greater Toronto Airport Authority, Ryan White w rozmowie z CTV News Toronto:

[…] Aby oszczędzić Państwu obliczeń, wychodzi $1,065.60 za każdy 24-godzinny okres.

Tym samym firma musi zapłacić obecnie ponad 93 tysiące dolarów opłat, nie licząc podatku. Sama jednostka przyleciała na lotnisko w Toronto z Chin przez Anchorage i Rosję. Samolot planował odlecieć z Toronto wkrótce po przybyciu do Kanady, ale lot został odwołany. Wszystko przez zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

Czytaj również: Chiny zamknęły niebo przed rosyjskimi samolotami. Boją się katastrofy?

Organizacja Transport Canada potwierdziła, że samolot nie ma prawa odlecieć z Toronto. Ponadto, jak wskazano w oficjalnym oświadczeniu, Rosjanie nie mają co liczyć na żadne złagodzenia w tej kwestii. W takim wypadku Volga-Dnepr musi liczyć się z karami finansowymi, które z każdym dniem stają się coraz wyższe.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button