PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Przemysł 4.0

Walmart inwestuje w bezzałogowe statki powietrzne. Dostawa dronem to koszt zaledwie 3,99 USD

Walmart przez ostatni rok pracował nad rozszerzeniem usługi dostaw za pośrednictwem dronów. Pozwoliło to znacznie rozszerzyć zakres geograficzny świadczonych usług. Walmart inwestuje w drony, a nowa usługa ma zostać rozszerzona na kolejne stany. Co więcej, w planach jest podjęcie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, co pozwoli minimalizować koszty dostawy. 

Walmart inwestuje w drony. Dostawa dronami coraz popularniejsza

24 maja oficjalnie ogłoszono, że po okresie intensywnego testowania nowego rozwiązania usługa zostaje rozszerzona na 34 lokalizacje. Tym samym może z niej skorzystać prawie 4 mln amerykańskich gospodarstw domowych w sześciu stanach. Usługa będzie dostępna w Arizonie, Arkansas, na Florydzie, w Teksasie, Utah i Wirginii. Klienci zainteresowani zakupami w Walmarcie oraz usługą dostaw za pomocą drona mogą dokonać zakupów w godzinach 8:00-20:00.

Zobacz także: Walmart robotyzuje wszystkie regionalne centra dystrybucji w USA

Dostawa dronami kosztuje niecałe 4 USD

Centrum DronUp ma obsługiwać klientów w wyznaczonym promieniu. Dostawa drogą lotniczą obejmuje kilkadziesiąt tysięcy produktów wyróżnionych na stronie internetowej detalisty. Dostawa ma dotrzeć w czasie 30 minut, a jej koszt będzie wynosił 3,99 USD. Pojawia się jednak jedno zastrzeżenie, że zamówienie nie może być cięższe niż 4,5 kg.

Zobacz także: Powstał pierwszy w historii USA związek zawodowy w Amazon

Mogłoby się wydawać, że to jedynie awaryjna opcja dla osób, które potrzebują szybkiej dostawy specyficznych produktów. Okazuje się jednak, że Amerykanie nadzwyczaj często korzystają z transportu dronami, aby zamówić zwykłe produkty spożywcze. Jako dowód Walmart opublikował dane, z których wynika, że najczęściej zamawianym produktem jest hamburger Helper.

Jednak usługa DroneUp ma w przyszłości zostać znacznie rozszerzona. Po zmianach będzie obejmować nie tylko sieć sklepów Walmart, ale również lokalne firmy. Jako przykład podane zostały agencje budowlane, które za pomocą dronów większego zasięgu mogłyby kontrolować postępy budowy. Zastosowanie komercyjne w partnerskich firmach ma pomóc koszty związane z dostawą. Ma również pomóc w regulacji amerykańskiego rynku dronów i sprawić, że zagoszczą one na stałe w przestrzeni powietrznej.

Walmart zaczął korzystać z ciężarówek, które jeżdżą bez kierowców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button