DrogowyTransport

Iveco Bus przyjęło pierwsze zamówienie na autobusy elektryczne E-WAY

Firma Iveco Bus zdobyła pierwsze zamówienie na 12-metrowe autobusy elektryczne E-WAY. Pięć pojazdów trafi do Sewillii w Hiszpanii. Ponadto spółka zamierza zaprezentować nowy elektryczny midibus GX 137 ELEC na targach European Mobility Expo w Paryżu. Pojazd już teraz zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród klientów.

Pierwsze Iveco Bus E-WAY trafią do klientów w Hiszpanii

Iveco Bus pochwaliła się zleceniem na pięć pierwszych 12-metrowych autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Modele E-WAY posiadają silnik elektryczny o mocy 160 kw i akumulatory litowo-jonowe o pojemności do 460 kWh. Producent poinformował, że wbudowane w dach i tył pojazdu. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem gniazda CCS2 Combo, natomiast pełne naładowanie trwa mniej niż cztery godziny.

Czytaj również: Tallinn złożył kolejne zamówienie na autobusy Solaris

Jak poinformował Fabrizio Toscano, Dyrektor Sprzedaży Iveco na Hiszpanię i Portugalię:

To pierwsze zamówienie w Hiszpanii jest wyrazem zaufania i najlepszym dowodem na wysoką jakość naszego całkowicie elektrycznego modelu.

Iveco ogłosiło również, że zaprezentuje na targach European Mobility Expo w Paryżu autobus elektryczny GX 137 ELEC. Na wydarzeniu firma przedstawi również hybrydowy autobus miejski Urbanway, który może łączyć napęd na gaz ziemny i biometan. Impreza odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Paryżu. Zasięg GX 137 ELEC  wynosi od 200 do 300 km na jednym ładowaniu.

Czytaj również: Magazyny energii elektrycznej, czyli w pogoni za stabilnością

Iveco Bus zatrudnia ponad 6000 osób w czterech zakładach produkcyjnych: w Annonay we Francji, w Vysoké Mýto, w Brescii we Włoszech oraz w Rorthais we Francji. Autobusy elektryczne Iveco E-WAY jeżdżą już we Francji, Norwegii, Holandii, Luksemburgu, Austrii i Niemczech.

Autobusy wodorowe w Poznaniu mogą wyjechać na ulice już w 2023 roku!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button