DrogowyTransport

Iveco zapewni swoim włoskim klientom pierwszeństwo w dostępie do paliw syntetycznych

Iveco chce odmienić swój wizerunek na rynku i przyciągnąć przedsiębiorstwa dbające o względy środowiska naturalnego. Mają to umożliwić m.in. paliwa syntetyczne w transporcie. Klienci Iveco uzyskają pierwszeństwo w ich zakupie w wybranych rafineriach. 

Iveco przyciąga nowych klientów w Europie

Kupując pojazdy Iveco, klienci otrzymają nie tylko dostęp do giełdy ładunków, ale również dostęp do syntetycznego paliwa. Iveco podjęło współpracę z dwoma europejskimi przedsiębiorstwami. Celem partnerstwa jest szerzenie ekologicznych rozwiązań oraz ograniczenie emisji w transporcie. Strategia ma wpłynąć pozytywnie na wizerunek marki jako przedsiębiorstwa dbającego o środowisko.

Zobacz także: Iveco Bus przyjęło pierwsze zamówienie na autobusy elektryczne E-WAY

Umowa z Alpega Group obejmuje współpracę, w ramach której Iveco wprowadza nowatorską ofertę dla swoich klientów w Hiszpanii i we Włoszech. Według niej każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na zakup pojazdu ciężarowego marki, ma uzyskać dostęp do giełd transportowych należących do Alpega Group: Teleroute oraz Wtransnet. Na giełdach klienci mają mieć ułatwiony dostęp do partnerów biznesowych. Iveco przypomina o jednym z poważniejszych problemów w branży, a więc pustych przebiegi wpływających na efektywność przewoźników oraz emisyjność.

Paliwa syntetyczne w transporcie – Iveco proponuje ekologiczną alternatywę

Nieco bardziej oczywistym pomysłem jest wynik współpracy Iveco z Eni, dostawcą paliw alternatywnych. Producent samochodów ciężarowych podpisał list intencyjny z Eni według którego syntetyczny olej napędowy uzyskiwany z odpadów ma być dostarczany do włoskich posiadaczy ciężarówek Iveco. Firmy transportowe mogłyby uzyskać pierwszeństwo w dostępie do paliw alternatywnych uzyskiwanych z rafineriach na terenie Wenecji i Sycylii. Szacuje się, że przy spalaniu HVO emisyjność zmniejsza się nawet o 90%.

Zobacz także: Motoryzacja w Grupie Wyszehradzkiej słabnie, w Polsce umacnia się

Iveco szuka ekologicznych sposobów na zainteresowanie swoją ofertą przedsiębiorstw zorientowanych na ograniczenie emisyjności oraz zwiększenie efektywności w transporcie. Na uwagę zasługuje pierwszeństwo w dostępie do paliw syntetycznych. W obecnej sytuacji trudno zapewnić wystarczającą ilość paliwa, która mogłaby pozwolić na zatankowanie pojazdów realizujących komercyjne przejazdy.

Amazon kupuje ciężarówki gazowe Iveco S-Way. I to ponad tysiąc sztuk

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button