PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

Rewolucja w PKP Intercity. Spółka wprowadza dynamiczne ceny biletów

Pasażerowie będą mogli sporo zaoszczędzić.

PKP Intercity ogłosiło wprowadzenie nowej polityki cenowej, dzięki którym pasażerowie będą mogli sporo zaoszczędzić. Oferta Promo obejmie bilety, które będą dostępne w pięciu progach cenowych. Wszystko dzięki dynamicznie zmieniającym się cenom biletów, które będą znacznie tańsze, niż do tej pory.

PKP Intercity wprowadza promocyjne ceny biletów. Pasażerowie sporo zaoszczędzą

PKP Intercity wprowadza politykę dynamicznych cen, która znana jest między innymi wśród korzystających z tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair czy Wizz Air. Przewoźnik poinformował, że rozwiązanie zostanie wprowadzone na wszystkie kategorie pociągów, czyli zarówno EIP, EIC jak i IC oraz TLK. Tym samym pasażerowie będą mogli kupić tańsze bilety nawet w dniu odjazdu maszyny. Wszystko dlatego, że upusty mają zminimalizować ryzyko jeżdżenia niemal pustych pociągów, co jest nieopłacalne dla spółki.

Czytaj również: „Pociągi przyszłości” PKP Intercity wyjadą na tory już w najbliższych latach?

Jak tłumaczy Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity:

Takie ulgi będzie można uzyskać nawet dzień przed, a nawet i w dniu odjazdu. Jeżeli usługa cieszy się dużą popularnością, to bilet będzie kosztował według ceny bazowej, a jeżeli będzie cieszył się mniejszą, wtedy bilety będą tańsze.

PKP Intercity wprowadza dynamiczne ceny biletów. Co to oznacza?

Wszystko to sprawia, że pasażerowie w realny sposób odczują różnicę we własnych portfelach. Jak wskazano w komunikacie prasowym:

Na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów będą zaczynać się od 19 zł. Do tej pory najtańsze bilety promocyjne w tych relacjach kosztowały około dwa razy tyle. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku będą możliwe już za 14 zł.

Nowa oferta zostanie wprowadzona już 5 maja. Wcześniej oferta „Promo” funkcjonowała od lata 2021 w jednostkach EIP oraz EIC. Co istotne, promocja będzie dotyczyła także pierwszej klasy, zatem będzie większa szansa na to, iż więcej pasażerów będzie mogło skorzystać z lepszego standardu podróży. Do ceny promocyjnych biletów będą obowiązywać ulgi podstawowe.

Czytaj również: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Tomasz Gontarz informuje również, że:

Oferta Promo to realna odpowiedź na to, jak planujemy wyjazdy. Cały czas jest grono podróżnych, którzy chcą kupować bilety z wyprzedzeniem. Jednocześnie coraz więcej osób podchodzi elastycznie do planowania podróży. Dodatkowo wstrzymuje się z zakupem biletów do ostatnich dni, a nawet godzin przed wyjazdem.

Wszystko to sprawia, że PKP Intercity może liczyć na wzrost zainteresowania ze strony pasażerów. A to w dobie licznych promocji ze strony tanich linii lotniczych może okazać się strzałem w dziesiątkę. O tym czy oferta przypadnie do gustu pasażerom, dowiemy się już niebawem. Niemniej jednak spółka od jakiegoś czasu nieprzerwanie stara się uderzyć w segment, który do tej pory był zabierany głównie przez tanich przewoźników lotniczych. W tym celu wprowadziła m.in. program lojalnościowy, który może przypaść do gustu w szczególni tym, którzy korzystają z podobnych rozwiązań m.in. w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Program lojalnościowy PKP Intercity – punkty za przejazdy krajowe

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button