KolejowyTransport
Gorące newsy

PKP Intercity w jeden dzień przewiozło ćwierć miliona pasażerów

W ostatni dzień długiego weekendu PKP Intercity przewiozło prawie ćwierć miliona pasażerów. To największa dzienna liczba pasażerów w ponad 20-letniej historii przewoźnika. Aby zapewnić pasażerom jak najlepsze warunki podróży, w okresie 15-20 czerwca przewoźnik wzmocnił 388 pociągów 673 wagonami.

PKP Intercity z kolejnym rekordem

W długi weekend towarzyszący Bożemu Ciału Polacy postawili na kolej. Jak podaje PKP Intercity, od środy 15 czerwca do poniedziałku 20 czerwca pociągi przewoźnika przewiozły blisko 1,17 miliona osób. Tylko w samą niedzielę podróż kolejami Intercity wybrało 247 tysięcy osób. To rekord dziennych przewozów spółki. Dotychczas największą frekwencją cieszyła się niedziela 29 maja, gdy z usług przewoźnika skorzystało 223 tysięcy osób. Przedostatni rekord pochodził z niedzieli 18 sierpnia 2019 roku, kiedy to pociągi spółki przewiozły 212 tysięcy pasażerów.

Jak podaje spółka, największą popularnością podczas długiego weekendu cieszyły się przejazdy pomiędzy Warszawą i Trójmiastem. Przewidując bardzo duże zainteresowanie trasami nad Bałtyk, spółka rozszerzyła ofertę połączeń w tym kierunku. W środę 15 czerwca do Kołobrzegu wydłużona została relacja pociągów EIP i TLK Lubomirski, które normalnie kursują z Krakowa przez Warszawę do Gdyni. Z kolei skład EIC Klimczok z Katowic do Gdyni wyruszył na tory w czwartek 16 czerwca, zamiast w sobotę 18 czerwca, aby ułatwić wyjazd nad morze na początku długiego weekendu. Dodatkowo w okresie długiego weekendu PKP Intercity uruchomiło również nowe połączenia pomiędzy Warszawą i Trójmiastem – EIC Kaszub oraz EIC 5140. Podróżni wybierający się w góry skorzystali natomiast z wydłużenia trasy TLK Bieszczady (rel. Kraków – Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny, którymi mogli dostać się bezpośrednio do Łupkowa.

Czytaj też: Rewolucja w PKP Intercity. Spółka wprowadza dynamiczne ceny biletów

PKP Intercity odnotowuje wzrost zainteresowania koleją

PKP Intercity twierdzi, że wyniki odnotowane w czasie długiego weekendu dowodzą bardzo dynamicznie rosnącego zainteresowania koleją. Wyniki mówią same za siebie, a tegoroczny maj okazał się miesiącem z największą liczbą pasażerów w ponad 20-letniej historii spółki. Jak podał przewoźnik, pociągami Intercity podróżowało w maju 5,26 miliona osób, co daje wynik o 28% wyższy niż w maju 2019, rekordowym do tej pory roku w historii spółki.

Co więcej, spółka twierdzi, że jeszcze nigdy nie odnotowała tak dobrego wyniku po pierwszych pięciu miesiącach roku. Od początku roku z usług przewoźnika skorzystało już ponad 20,1 miliona osób, co daje wynik o 8% lepszy, niż w analogicznym okresie ostatniego roku przed pandemią. To również ponad dwa razy więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku (9,25 miliona pasażerów). Wysokie i wciąż rosnące ceny paliw najprawdopodobniej tylko poprawią ten wynik.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Program lojalnościowy PKP Intercity – punkty za przejazdy krajowe

Polecane artykuły

6 Komentarze

  1. Doskonale! Jako osoba nie posiadająca samochodu tylko się cieszę. 🙂 Mam tylko taki postulat, żeby PKP poszerzało ofertę przewozu rowerów. Coraz więcej rowerzystów pragnie dojeżdżać do atrakcyjnych tras rowerowych w kraju, a pociągi IC mają zwykle tylko 6 miejsc rowerowych w składzie.
    Ja doskonale sobie radzę bez samochodu w życiu. Potrzebuje go jedynie w sytuacji gdy ….che pojeździć po Polsce rowerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button