KolejowyTransport
Gorące newsy

PKP Intercity uruchomi dodatkowe składy pociągów w długi weekend

Spółka PKP Intercity uruchomi dodatkowe składy pociągów w długi weekend sierpniowy i wydłuży relacje wybranych składów, które obsługują najpopularniejsze trasy wakacyjne. Co więcej, najpopularniejsze pociągi Intercity zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami. Przewoźnik poinformował, że na ten moment zaplanowane ma wydłużenie niemal 100 składów.

PKP Intercity uruchomi dodatkowe składy pociągów

PKP Intercity uruchomi dodatkowe składy pociągów o wydłużonych relacjach przede wszystkim w poniedziałek 15 sierpnia. Przewoźnik dostarczy dodatkowe pociągi EIP 5146/7 oraz EIC 5140 na wieczorną trasę z Gdyni Głównej do Warszawy. Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zostanie również ułatwiony dla mieszkańców Wrocławia. Ci będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK 56160/1 Lednica BIS, który wyjedzie do Wrocławia w poniedziałek po południu. Z kolei poranny dojazd z Łodzi i Warszawy do Trójmiasta będzie możliwy dzięki dodatkowemu pociągowi IC 1563/2 Lazur BIS, który wyjedzie z Łodzi kilka minut po godzinie 5. rano. Jak wskazuje przewoźnik, to również dodatkowa opcja dla mieszkańców północnej części Polski, którzy przedłużony weekend spędzą w centralnej części kraju.

PKP Intercity uruchomi również dodatkowe pociągi pomiędzy Warmią i Mazowszem. Warszawiacy spędzający długi weekend na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu IC 51162 Mazury BIS, który wyjedzie z Olsztyna po godzinie 19. Z kolei mieszkańcom Olsztyna i okolic, którzy będą spędzać długi weekend na Mazowszu, późny powrót zapewni dodatkowy pociąg IC 15167 Mazury BIS, który wyjedzie z Warszawy po godzinie 23. Natomiast w poniedziałek pasażerowie podróżujący na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa będą mogli skorzystać z dodatkowej pary pociągów TLK 11160/1 Skaryna BIS i TLK 11162/3 Skaryna BIS. Pierwszy z nich wyruszy z Warszawy do Terespola po godzinie 12, a drugi ruszy w drogę powrotną chwilę przed godziną 17.

Czytaj też: PKP Intercity w jeden dzień przewiozło ćwierć miliona pasażerów

PKP Intercity wzmocni składy

PKP Intercity uruchomi dodatkowe składy pociągów pomiędzy Stolicą a Krakowem. Podróżni powracający w poniedziałek z Krakowa do Warszawy będą mogli skorzystać z dodatkowego wieczornego pociągu EIP 3160/1. Opcją ekonomiczną na tej trasie będzie pociąg TLK Malinowski BIS, który wyjedzie z Krakowa po godzinie 18. Z kolei na mieszkańców Wrocławia i okolic wracających z Krakowa, oprócz rozkładowych pociągów, czekać będzie pociąg TLK Wyspiański BIS, który wyruszy chwilę przed 18. Przewoźnik wskazuje, że pociągi te pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów.

PKP Intercity poinformowało, że w wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego:

  • TLK Lubomirski – na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji;
  • TLK Zosia – kursujący pomiędzy Łodzią i Warszawą, 15 sierpnia rano zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta, w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12. .

Ponadto oprócz dodatkowych pociągów i wydłużenia relacji, PKP Intercity wzmocni najpopularniejsze pociągu dodatkowymi wagonami. Przewoźnik dzięki dostosuje swoje składy do zwiększającej się frekwencji i dlatego też zachęca do wcześniejszego zakupu biletu. W chwili obecnej Intercity zaplanowało wzmocnienie 96 pociągów 126 wagonami, ale na stacjach postojowych zabezpieczane są już rezerwy taborowe, a przewoźnik monitoruje i analizuje sprzedaż biletów. W miarę potrzeb i możliwości kolejne pociągi będą wzmacniane dodatkowymi wagonami.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Rewolucja w PKP Intercity. Spółka wprowadza dynamiczne ceny biletów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button