PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni Park Rzeszów Airport II z pierwszym najemcą

Inwestycja ma zostać ukończona za na koniec 2021 roku

Na Podkarpaciu powstaje Panattoni Park Rzeszów Airport II. Na terenie inwestycji zostanie pobudowany m.in. obiekt typu BTS o powierzchni blisko 11 300 m kw. dla amerykańskiej firmy BorgWarner. To notowany na nowojorskiej giełdzie producent podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Najemca rozpocznie montowanie swoich linii produkcyjnych już pod koniec tego roku, a oddanie całego budynku do użytku nastąpi w lutym 2022 r.

Panattoni Park Airport II jest zlokalizowany w jednym z najszybciej rozwijających się punktów na mapie magazynowej wschodniej Polski. Według Colliers, Rzeszów znalazł się w 2020 roku na drugim miejscu pod względem całkowitej podaży powierzchni magazynowej w tej części kraju.

W regionie szybko przybywa nowych projektów magazynowych, bo ma on ogromny potencjał. Nie tylko ze względu na niskie nasycenie i rosnący popyt, ale także dzięki czynnikom sprzyjającym inwestycjom. Są nimi wysoko wykwalifikowana siła robocza, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne Rzeszowskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Stąd szczególnie chętnie lokują się tutaj innowacyjne firmy nastawione na nowoczesną produkcję związaną z branżą samochodową, w tym pojazdów elektrycznych – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

BorgWarner pierwszym najemcą w Panattoni Park Rzeszów Airport II

Pierwszym najemcą powierzchni w parku została firma BorgWarner, zajmująca się rozwiązaniami technologicznymi dla pojazdów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych. Producent jest już obecny w Rzeszowie, ale szukał dodatkowego miejsca do produkcji komponentów zmniejszających zużycie paliw i emisję spalin.

Zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej fabryki BorgWarner w tej lokalizacji, ze względu na jej atrakcyjność i fakt, że będzie integralną częścią Campusu BorgWarner w Jasionce. Pierwsza fabryka BorgWarner w Polsce została otwarta w 2009 roku. Z tego powodu region podkarpacki jest nam doskonale znany. Budynek będzie zarządzany przez obecny zespół Morse Systems w Jasionce. Na chwilę obecną, pół budynku będzie wynajmowane przez BorgWarner, druga połowa będzie brana pod uwagę przy kolejnych potrzebach biznesowych. Daje nam to możliwość na dalszy rozwój. W nowym zakładzie będziemy produkować głównie do 7 OEM (BMW, Daimler, Ford, JLR, Porsche, Stellantis, VW), na rynek europejski, jednakże część produktów będzie wysyłana do Azji (Chiny, Indie) oraz USA – mówi Barbara Osuchowska, Senior Europe HR Manager.

Obiekt typu BTS dla BorgWarner zajmie blisko 11 300 m kw. w ramach całego parku, w tym 2 100 m kw. przypadnie na powierzchnię biurową. Część obu zajmie laboratorium, w którym będą rozwijane i testowane nowe produkty oraz urządzenia firmy. Przewidziano w nim wentylacje i wymianę powietrza blisko 10-sięcioktrotnie wyższą niż normalnie. Również w części produkcyjnej wymiana powietrza ma być 3-razy szybsza, a temperatura utrzymywać w granicach +18 C.

W całym budynku zdecydowaliśmy się na pełne oświetlenie LED, zarówno w hali produkcyjnej jak i w pomieszczeniach biurowych. To nie tylko daje dużo większą trwałość, ale także oszczędzanie energii. W hali produkcyjnej zostaną zamontowane dystrybutory wody, aby wyeliminować plastikowe butelki. Każdy taki, nawet najmniejszy krok, przyczynia się do większej dbałości o ekologię i wspólne dobra – mówi przedstawiciel BorgWarner.

Panattoni Park Rzeszów Airport II z dobrą komunikacją i eko rozwiązaniami

Panattoni Park Rzeszów Airport II przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Very Good. Aby zwiększyć jego ekologiczność, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, system zarządzania wodą deszczową oraz oświetlenie LED. Również teren wokół budynku został odpowiednio zaplanowany, tak aby spełniał standardy BREEAM. Przyszli pracownicy będą mieli także dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Zakończenie całej inwestycji, która rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku, planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Park zaoferuje 21 800 m kw. powierzchni całkowitej, w tym 19 200 m kw. powierzchni magazynowej i 2 600 m kw. powierzchni biurowej.

Panattoni Park Rzeszów Airport II zapewni połączenie z innymi regionami kraju i całej Europy. Znajduje się w najbliższym sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz posiada szybki dostęp do autostrad A4 oraz S19.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button