DrogowyTransport

USPS kupi 50 000 pojazdów dostawczych o wartości 2,98 mld dolarów

Amerykańska United States Postal Service (USPS) poinformowała, że złożyła wstępne zamówienie o wartości 2,98 miliarda dolarów na zakup 50 000 pojazdów dostawczych nowej generacji od firmy Oshkosh Corp. Ponadto poczta podwoi swój początkowy planowany zakup pojazdów elektrycznych (EV).

Amerykańska Poczta USPS zwiększy zakup samochodów elektrycznych

Dyrektor niezależnej agencji Rządu Stanów Zjednoczonych, świadczącej usługi pocztowe, Louis DeJoy powiedział, że w oparciu o wysiłki modernizacji USPS i poprawiające się perspektywy, zarząd amerykańskiej poczty uznał, że ,,zwiększenie początkowego zakupu pojazdów elektrycznych z 5 000 do 10 019 ma sens z operacyjnego i finansowego punktu widzenia”.

Przewodnicząca Komisji Nadzoru Izby, Carolyn Maloney, pochwaliła wzrost zakupów pojazdów elektrycznych, ale stwierdziła, że ​​„to wciąż za mało”. USPS nadal planuje zakup około 80% modeli napędzanych benzyną. Maloney powiedziała, że USPS „musi priorytetowo traktować nabywanie pojazdów elektrycznych, w przeciwnym razie utknie z przestarzałą technologią, która przez dziesięciolecia będzie zanieczyszczać środowisko”.

Wcześniej firma DeJoy zobowiązała się do zakupu co najmniej 10% pojazdów elektrycznych w ramach wartego wiele miliardów dolarów planu wycofania z eksploatacji 30-letnich pojazdów dostawczych. USPS w lutym odrzuciło ofertę Białego Domu i Agencji Ochrony Środowiska dotyczącą ponownego rozważenia planów zakupu głównie pojazdów napędzanych benzyną.

W lutym 2021 r. poczta ogłosiła wstępną umowę o wartości 482 miliony dolarów z Oshkosh i poinformowało, że może zamówić do 165 000 pojazdów w ciągu 10 lat. Umowa może być warta nawet 6 miliardów dolarów. Poczta Stanów Zjednoczonych poinformowała, że spodziewa się, że pojazdy zaczną pojawiać się na trasach przewoźników pod koniec 2023 roku.

Czytaj też: Poczta Polska inwestuje w taśmociągi, aby zoptymalizować pracę kluczowych sortowni

Nowa flota pojazdów USPS

Nowoczesne pojazdy zastąpią wiele starszych, w których brakuje poduszek powietrznych i innych urządzeń bezpieczeństwa, a także klimatyzacji. USPS szacuje, że całkowite koszty zakupu i eksploatacji 75 000 nowych pojazdów dostawczych w ciągu 20 lat, wyniosą 9,3 miliarda dolarów w przypadku pojazdów napędzanych benzyną. Jeżeli chodzi o modele elektryczne, koszty zakupu i eksploatacji wyniosą 11,6 miliarda dolarów. W 2019 r. poczta eksploatowała 217 000 pojazdów, które przejechały około 750 milionów kilometrów. Wydała też około 706,2 miliona dolarów na koszty konserwacji 140 000 starszych pojazdów dostawczych.

Firma Oshkosh stwierdziła, że ,,jeśli zapewnione zostaną fundusze, jej kontrakt pozwala na elastyczność w kwestii zwiększenie odsetka pojazdów elektrycznych, które mają być wyprodukowane nawet po złożeniu zamówienia”. Amerykańscy ustawodawcy zapytali firmę Oshkosh, czy decydując się na budowę pojazdów w Karolinie Południowej, chciała uniknąć zatrudniania pracowników związkowych. Zwrócili się też do Biura Inspektora Generalnego Poczty o zbadanie planu zakupu pojazdów przez USPS.

Czytaj też: Niedobór chipów poważnym zagrożeniem dla produkcji Tesli

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button