KolejowyTransport
Gorące newsy

Pociąg do Chorwacji ruszy już wkrótce. Jest zgoda UTK!

Zgodnie z zapowiedziami, pociąg z Polski do Chorwacji może zacząć kursować już wkrótce. Przewoźnik RegioJet uzyskał czasową zgodę od Urzędu Transportu Drogowego. 

Pociąg do Chorwacji – jest zgoda UTK

Urząd Transportu Drogowego wydał czeskiemu przewoźnikowi kolejowemu RegioJet otwarty dostęp do odcinka przebiegającego na trasie Kraków Główny – Rijeka/Split (obejmujący linie kolejowe nr 133, 134, 138, 139, 140, 151, 158, 169). Zgodę wydano na okres czterech lat (do 2026 roku). Pociągi mają kursować od czerwca do września.

Przewozy będą realizowane lokomotywami Siemens Vectron lub Bombardier Traxx. Dołączonych ma być 7-15 wagonów pasażerskich z miejscami do leżenia oraz siedzenia. Całkowity czas przejazdu do Rijeki wyniesie nieco ponad 13 godzin, a do Splitu – 19 godzin. Co istotne, nie będzie można kupić biletów w relacji krajowej, a wyłącznie poza granice Polski.

Zobacz także: Kościół katolicki w Chorwacji dostał 160 mln euro z funduszu unijnego

Pociąg z Polski do Chorwacji – szczegóły

Pociąg ma przewozić pasażerów trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele). W relacji odwrotnej pociągi pojadą w poniedziałki, środy i soboty. Przewoźnik ruszy z Krakowa o godzinie 15:30, a następnie przejedzie przez miasta: Katowice, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostrawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz i Zagrzeb. Po dotarciu do Ogulina zostanie rozdzielony, a pasażerowie w dalszej podróży udadzą się we wskazane miejsce (część do Rijeki, część do Splitu).

Według zapowiedzi RegioJet pasażerowie będą mieli do wyboru zarówno miejsca do spania, jak i wagony z miejscami do siedzenia. Ceny mają niewiele odbiegać o czeskiego cennika.

Zobacz także: Chorwacja połączyła się z półwyspem Pelješac. Pomoże w tym nowy most

W minionym sezonie cena za bilet kolejami RegioJet do Chorwacji wyniosła nieco powyżej 100 złotych. Najtańszą opcją było wykupienie miejsca do spania w przedziale dla grupy czteroosobowej. Przewoźnik ma nadzieję, że trasa będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem w sezonie wakacyjnym. Jednak nie do końca wiadomo czy przewozy ruszą na początku sezonu, a wszystko przez pandemię i obostrzenia nakładane na podróż.

Nocny pociąg RegioJet z Polski do Chorwacji pojedzie już w 2022?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button