DrogowyTransport

ABB uruchamia swój największy zakład produkujący ładowarki samochodowe

Szwajcarska firma ABB otwiera nowy zakład zajmujący się produkcją ładowarek samochodowych. Nowa ładowarka ma być oddawana co 20 minut. 

ABB z nowym zakładem w Toskanii

Inwestycja ABB E-mobility o wartości 30 mln USD w nowy zakład we włoskim Valdarno pozwoli na dwukrotne zwiększenie możliwości produkcyjnych w zakresie ładowarek samochodowych. Szacuje się, że zakład o powierzchni 16 000 mkw. będzie produkował 10 000 ładowarek prądu stałego rocznie. Do produkcji ma być wykorzystywana tylko energia odnawialna. Inwestycję wyposażono w 7 linii produkcyjnych oraz 15 stanowisk do testów, które są w stanie przeprowadzić 400 sesji każdego dnia.

Zobacz także: Elektryków przybywa, ładowarek niekoniecznie. Polska niechlubnym liderem zestawienia

Frank Mühlon, dyrektor generalny ABB E-mobility, powiedział:

Otwarcie naszego nowego obiektu w Valdarno jest dowodem zaangażowania ABB E-mobility w budowanie bezemisyjnej przyszłości. Oprócz zwiększonej zdolności produkcyjnej, inwestycja w Valdarno pomaga rozwinąć naszą innowacyjną działalność badawczo-rozwojową, zapewniając, że możemy nadal umacniać naszą reputację światowego lidera w dziedzinie rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, dostarczając przyszłościowe rozwiązania e-mobilności dla dzisiejszych pojazdów i jutro.

Część zakładu w Valdarno przeznaczono na badania nad innowacjami w transporcie. 70 z ponad 500 pracowników będzie pracować nad nowymi rozwiązaniami obejmującymi m.in. nowe oprogramowanie czy narzędzia do zarządzania cyklem życia produktu.

Zobacz także: ORLEN będzie największym w Polsce operatorem ładowarek do elektryków

Ładowarki samochodowe ABB –  zwrot ku automatyzacji i robotyce

Pełna gama rozwiązań ma być produkowana w obrębie zakładu. Skłoniono się ku nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie robotyki przemysłowej. Po hali mają jeździć wózki AGV, roboty natomiast będą obsługiwać magazyn wysokiego składowania.

Zakład we włoskim Valdarno będzie certyfikowany metodą LEED. Projektanci fabryki wykorzystali szereg usprawnień, które mają minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Mowa m.in. o systemach nawadniania wykorzystujących wodę deszczową. Co więcej, jak zapewnia ABB, 100% odpadów produkcyjnych ma być poddawane recyklingowi. System fotowoltaiczny ma zapewniać 720 MWh energii elektrycznej i zapobiegać emisji 338 t CO2 rocznie. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, ABB sprzedało dotychczas już ponad 680 000 swoich ładowarek na ponad 85 rynkach.

Paliwo za 10 zł? Według ekspertów to mało prawdopodobne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button