DrogowyE-commerceTransport

Aliexpress i Świat Przesyłek zainstalują aż 3000 automatów paczkowych

Rozwój popularności Aliexpress w Polsce spowodował, że coraz więcej klientów poszukuje alternatyw związanych z dostawą zakupionych produktów. Nie ma co przy tym ukrywać, że automaty paczkowe, które w ostatnim czasie szczególnie zyskują na popularności, są odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Tymczasem chińska platforma dzięki współpracy ze Światem Przesyłek zaczęła stawiać te urządzenia w całym kraju. Plany są bardzo ambitne.

Automaty paczkowe Aliexpress dostępne w każdym województwie

W wielu polskich miastach zostały zainstalowane automaty paczkowe Aliexpress, za które odpowiada chińska firma logistyczna Cainiao należąca do Alibaba Group. Pierwsze czerwone i niebieska urządzenia tej firmy pojawiły się m.in. Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Łodzi. Za całokształt procesów logistycznych w naszym kraju odpowiada firma Świat Przesyłek.

Czytaj również: Pierwsze 200 automatów ORLEN Paczka jest już dostępne

Ekspansja logistyczna chińskiej spółki w naszym kraju jest możliwa właśnie z naszą rodzimą firmą. Jak wskazał Piotr Kocoń, CEO Świata Przesyłek:

Rozwój sieci lokalizacji maszyn pocztowych jest dla nas działaniem, które traktujemy z misją. Chcemy, aby Polacy nie musieli być uzależnieni od listonoszy czy kurierów i sami decydowali o tym, kiedy i w jakim czasie odbiorą zamówione przedmioty.

Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu.

Świat Przesyłek zyskuje na popularyzacji e-commerce w Polsce

Maszyny do odbioru przesyłek Aliexpress już od czerwca zeszłego roku pojawiły się w większości największych polskich miast. Stoją m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i innych miastach wojewódzkich. Dzięki współpracy grupy Cainiao ze Światem Przesyłek będzie możliwe zainstalowanie nowych urządzeń w wielu innych miejscach. Jak stwierdził Kocoń:

Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn w zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego.

W zamian oferujemy atrakcyjne warunki finansowe, a wynajmujący mogą liczyć na długofalową współpracę. Osoby zainteresowane znajdą informacje na stronie www.lokalizacjadlaali.pl

W samym 2021 spółka Świat Przesyłek zanotowała wzrost ilości przesyłek aż o 37% względem 2020 – twierdzi Piotr Kocoń. To także wynik pandemii COVID-19, która zmieniła zachowania konsumenckie i spopularyzowała taką formę odbioru przesyłek.

Czytaj więcej: Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce zostało ukończone!

Dzięki współpracy z Aliexpress firma zamierza zwiększyć ten wynik w obecnym roku. Wszystko przez dane wskazujące na to, iż 150 tysięcy polskich przedsiębiorców zdecydowało się na aktywną sprzedaż produktów i usług przez Internet. Dzięki temu firma zamierza jeszcze bardziej poszerzyć swoje struktury i zwiększyć liczbę automatów paczkowym na terenie całego kraju.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button