E-commerceInfo z rynkuMagazyny

Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce zostało ukończone!

Aliexpress, jedna z największych platform e-commerce należąca do chińskiej spółki Alibaba Group, otworzyła pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce. Hub zlokalizowano pod Łodzią. Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce ma sprawić, że wysyłki będą wysyłane bezpośrednio z naszego kraju do Niemiec, Czech, Austrii oraz Słowacji. 

Co zmieni centrum logistyczne Aliexpress w Polsce?

Hub logistyczny jest wynikiem współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. To jedna z największych inwestycji giganta e-commerce w tym regionie Europy. Łódzkie centrum ma powierzchnię 10 000 mkw., a jego działalność ma się rozpocząć tuż przed nadejściem Dnia Singla na Aliexpress (11.11). Ten dzień świętuje się w Chinach, robiąc zakupy, toteż platforma e-commerce przygotowała szereg promocji, wyprzedaże będą sięgać nawet 80%. Wysyłki będą możliwe bezpośrednio z Polski, co ma skrócić czas dostawy do 3 dni. Przesyłki adresowe do największych miast (Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice) mają dotrzeć następnego dnia. Jednak Polska nie jest jedynym rynkiem, który będzie obsługiwał nowo powstały hub. Centrum będzie obsługiwało zamówienia także z takich krajów jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy.

Strategiczna lokalizacja centrum logistycznego

Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, powiedział, że:

Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach.

Pod koniec września ogłoszono również aktualizację polskiej aplikacji mobilnej Aliexpress. Nowa aplikacja ma oferować najlepiej sprzedające się produkty od 1 zł z darmową wysyłką. Przedstawiciele spółki twierdzą, że polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. To powód, dla którego Alibaba Group umacnia swoją pozycję w kraju.

Zobacz także: Platforma Shopee wchodzi do Polski. Darmowe dostawy i brak prowizji

Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce zostanie otwarte pod koniec października, gdy zakończą się ostatnie prace porządkowe. Hub ma duże znaczenie dla rozwoju regionu, bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc pracy.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button