E-commerceInfo z rynkuMagazyny

Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce zostało ukończone!

Aliexpress, jedna z największych platform e-commerce należąca do chińskiej spółki Alibaba Group, otworzyła pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce. Hub zlokalizowano pod Łodzią. Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce ma sprawić, że wysyłki będą wysyłane bezpośrednio z naszego kraju do Niemiec, Czech, Austrii oraz Słowacji. 

Co zmieni centrum logistyczne Aliexpress w Polsce?

Hub logistyczny jest wynikiem współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. To jedna z największych inwestycji giganta e-commerce w tym regionie Europy. Łódzkie centrum ma powierzchnię 10 000 mkw., a jego działalność ma się rozpocząć tuż przed nadejściem Dnia Singla na Aliexpress (11.11). Ten dzień świętuje się w Chinach, robiąc zakupy, toteż platforma e-commerce przygotowała szereg promocji, wyprzedaże będą sięgać nawet 80%. Wysyłki będą możliwe bezpośrednio z Polski, co ma skrócić czas dostawy do 3 dni. Przesyłki adresowe do największych miast (Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice) mają dotrzeć następnego dnia. Jednak Polska nie jest jedynym rynkiem, który będzie obsługiwał nowo powstały hub. Centrum będzie obsługiwało zamówienia także z takich krajów jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy.

Strategiczna lokalizacja centrum logistycznego

Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, powiedział, że:

Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach.

Pod koniec września ogłoszono również aktualizację polskiej aplikacji mobilnej Aliexpress. Nowa aplikacja ma oferować najlepiej sprzedające się produkty od 1 zł z darmową wysyłką. Przedstawiciele spółki twierdzą, że polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. To powód, dla którego Alibaba Group umacnia swoją pozycję w kraju.

Zobacz także: Platforma Shopee wchodzi do Polski. Darmowe dostawy i brak prowizji

Pierwsze centrum logistyczne Aliexpress w Polsce zostanie otwarte pod koniec października, gdy zakończą się ostatnie prace porządkowe. Hub ma duże znaczenie dla rozwoju regionu, bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc pracy.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button