DrogowyTransport

Przeładowana ciężarówka na obwodnicy Bydgoszczy ważyła ponad 130 ton!

W nocy 13 października inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego w Bydgoszczy namierzyli pojazd, który na pierwszy rzut oka wydawał się za ciężki. Tak też się stało, jednak waga pojazdu zaskoczyła samych inspektorów, a przeładowana ciężarówka musiała zostać zatrzymana.

Przeładowana ciężarówka ważąca 130 ton

Na drodze S5 będącej obwodnicą Bydgoszczy, miejscowi inspektorzy transportu drogowego zatrzymali pojazd przewożący palownice, po czym postanowili go zważyć. Wynik z przeprowadzonej procedury pokazał 130 ton.

Przewoźnik nie mógł transportować tak ciężkiego ładunku, gdyż z przedstawionej przez kierowcę dokumentacji wynikało, że może on przewozić ładunki nieprzekraczające wagi 60 ton. By transportować tak ciężkie ładunki, potrzebne jest zezwolenie kategorii V, którego przewoźnik nie miał.

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego,  przewoźnika teraz czeka postępowanie administracyjnego. Kara, którą otrzyma, prawdopodobnie znacznie przewyższy koszty uzyskania zezwolenia piątej kategorii.

Przeładowane auta to plaga polskich dróg

Inspektorzy z Bydgoszczy – jak podaje GITD – od początku października, częściej niż zwykle zatrzymują przeładowane pojazdy. W ostatnich dwóch tygodniach wszczęto postępowania administracyjne, w których kary mogą przekroczyć pół miliona złotych. Postępowania dotyczą nie tylko przedsiębiorców, ale też załadowców towarów. W sumie dotyczą one 55-ciu przeładowanych ciężarówek.

Poniżej film z zatrzymania:

Nie tylko jednak ciężarówki są przeładowane. Na naszych łamach pisaliśmy m.in. o busie do 3,5 tony, który ważył ponad 11 ton. Inspektorzy zwracają uwagę, że skala przeładowanych pojazdów na polskich drogach jest naprawdę duża.

Zobacz także: Czechy: Zatrzymano busa z Polski, który ważył niemal 10 ton

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button