PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuKolejowyTransport
Gorące newsy

Egipt chce zbudować najlepszy system transportowy na świecie. Uda się?

Egipt planuje rozwój infrastruktury i transportu krajowego. W tym celu władze krajowe chcą wykorzystać zarówno ukształtowanie terenu, jak i lokalnych aglomeracji, które mogą przyczynić do rozwoju państwa. Podczas konferencji Construction Week Leaders in Construction Egypt w Kairze przekazano strategię zwiększenia znaczenia logistyki krajowej. 

Egipt chce rozwinąć infrastrukturę. Jednak aby się to udało, potrzebna jest liberalizacja gospodarki

Jak przekazał Osama Bishai, prezes Orascom Construction, Egipt posiada zarówno potencjał i kapitał ludzki, jak i możliwości technologiczne do rozwoju kraju. O sprawie informuje portal Construction Week.

Prezes Bishai przekazał również, że:

Egipt ma odpowiednich wykonawców, którzy zapewnią zbudowanie najlepszego systemu transportowego na świecie. Transfer technologii jest teraz znacznie łatwiejszy, podobnie jak mobilność wiedzy specjalistycznej.

Egipt może korzystać z terenów zielonych i słabo rozwiniętych dostępnych dla kraju, co zapewnia szybki rozwój i realizację projektów. Możemy to zrobić szybciej niż inne kraje, ponieważ warunki i okoliczności, które mamy tutaj, są znacznie inne.

Problem istnieje jednak w finansowaniu projektów, które obecnie mogą liczyć jedynie na minimalną pomoc państwa. Jak przekonuje inż. Tarek El Gamal, prezes Redcon Construction, to właśnie wsparcie finansowe poprzez udzielanie np. dotacji lub atrakcyjnych pożyczek może przyczynić się do rozwoju infrastruktury.

Nowy Jedwabny Szlak w Polsce, czy ma szanse na sukces?

Specjaliści wskazują jednak, że nie jest to rozwiązanie. Według nich potrzebna jest liberalizacja rynku, która otworzy możliwości kapitałowe i pomoże rozwinąć przedsiębiorczość obywateli. Na tę chwilę sytuacja w Kairze nie wygląda dobrze, ponieważ w wyniku biurokracji i danin publicznych, wiele firm odpuszcza sobie inwestycje.

Z tego powodu na konferencji Leaders in Construction Egypt przedstawiono model finansowania projektów w kraju. Umożliwia on kontynuację rozwoju strategicznych projektów i usług w kraju bez konieczności zwiększania bezpośrednich wydatków kapitałowych państwa.

Głównymi tematami spotkania były dyskusje na temat utworzenia tak zwanej Nowej Stolicy Administracyjnej. Dotyczy to utworzenia nowej linii metra w Kairze, projekty odsalania oraz partnerstwo publiczne prywatne mające za zadanie wspieranie rozwoju infrastruktury w kraju.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button