Magazyny

Kontri wynajmuje magazyn pod Białymstokiem

Kontri wynajmuje magazyn pod Białymstokiem. Firma z branży e-commerce prowadząca wielokanałową sprzedaż w Polsce i za granicą zdecydowała się wynająć 2800 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnym centrum dystrybucyjnym. Powierzchnia znajduje się w budynku należącym do holenderskiego inwestora Duif Real Estate sp. z o.o. Firma AXI IMMO odpowiadała za  obsługę najemcy.

Firma Kontri specjalizuje się w detalicznej i hurtowej sprzedaży online od 2006 roku. Początkowo była to głównie bielizna damska w sklepach. Ostatnie lata to znaczne poszerzenie asortymentu, otwarcie nowych kanałów sprzedażowych oraz dynamiczny wzrost sprzedaży zagranicznej. Jest także producentem i wyłącznym dystrybutorem marki bielizny Vivisence. Kontri posiada też 5 zagranicznych sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. W 2020 roku firma wysłała  z Białegostoku swoje produkty łącznie do 113 krajów.

Jesteśmy lokalną firmą, która z sukcesem konkuruje na rynkach na całym świecie. W najbliższych miesiącach wprowadzimy na rynek znaczną ilość nowości własnej produkcji. Stale rozszerzamy współprace z zewnętrznymi markami, są to głównie polscy renomowani producenci. Nowy magazyn umożliwi nam też otwarcie się na nowe branże które do tej pory były dla nas zamknięte ze względu na ograniczenia logistyczne – mówi Marek Ciulkin, Dyrektor Zarządzający w Kontri sp. z o.o.

Gigantyczny magazyn pod Poznaniem dla DHL

Z entuzjazmem przyjęliśmy zadanie znalezienia powierzchni magazynowej i logistycznej w okolicach  Białegostoku. Rynek Polski Wschodniej jest wciąż młody i stwarza wiele nieoczywistych okazji do przygotowania ciekawych ofert np. pod względem lokalizacyjnym czy kosztowym. Fakt niedużego wyeksploatowania jego zasobów przez dużych deweloperów otwiera szansę dla licznej reprezentacji prywatnych inwestorów, do których przy tej okazji postanowiliśmy zwrócić się o pomoc. Wybór centrum dystrybucyjnego Duif Real Estate sp. z o.o. pokrył się w niemal 100% z głównymi założeniami klienta, tj. hala magazynowa oferowała możliwość wysokiego składowania, znajdowała się w relatywnie niedużej odległości od Białegostoku i była dostępna od ręki. Jestem przekonany, że doświadczenia przy tej transakcji zaprocentują w przypadku innych klientów poszukujących powierzchni magazynowej w tej części Polski – mówi Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Kontri wynajmuje magazyn pod Białymstokiem – prawie 3000 m kw.

Transakcja na 2800 mkw. jest jedną z większych zrealizowanych w Polsce Wschodniej w I kw. 2021 r. Ze względu na rozwijającą się infrastrukturę m.in drogową, AXI IMMO spodziewa się dalszej ekspansji na rynku Polski Wschodniej.

Wynajęcie powierzchni magazynowej dla Kontri to nowe i ciekawe doświadczenie z naszej perspektywy. Dotychczas byliśmy jedynym najemcą i właścicielem centrum dystrybucyjnego. Niemniej z dużym entuzjazmem przyjęliśmy informację o dołączeniu nowej firmy. Nie możemy doczekać się rezultatów tej współpracy – komentuje Daniel Pawłowski, Duif Real Estate sp. z o.o.

Centrum dystrybucyjne Duif Real Estate to prywatna inwestycja holenderskiej firmy DUIF International. Magazyn z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi o powierzchni 19700 mkw. zlokalizowany jest w miejscowości Ploski w gminie Bielsk Podlaski. Tuż przy trasie S19 będącej w przyszłości najważniejszą częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia. Odległość magazynu od centrum Białegostoku i wjazdu na trasę ekspresową S8 to 32 km.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button