PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny

Gigantyczny magazyn pod Poznaniem dla DHL

W obiekcie będą prowadzone operacje logistyczne dla Zalando

Gigantyczny magazyn pod Poznaniem dla DHL zbuduje Panattoni. Jest to kolejna realizacja dla branży e-commerce. W podpoznańskich Żernikach deweloper dostarczy obiekt BTS o powierzchni 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain. Przedsiębiorstwo prowadzić będzie operacje logistyczne m.in dla Zalando, realizowane na wielu rynkach europejskich – w tym polskim i niemieckim. Inwestycja przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie „Excellent”. Obiekt zostanie ukończony w sierpniu i znajdzie w nim pracę 800 osób. 

25 maja 2021 r. Zalando, DHL Supply Chain i Panattoni świętowały uroczyste zawieszenie wiechy w związku z rozpoczęciem inwestycji. W magazynie będą prowadzone operacje logistyczne dla Zalando w celu wspierania dystrybucji na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce i w Niemczech. W ramach realizacji Panattoni przygotuje m.in. wzmocnioną posadzkę, strefę VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą. Ponadto powstanie 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIRów i samochodów osobowych oraz specjalne zatoczki dla busów i autobusów.

Gigantyczny magazyn pod Poznaniem, a Panattoni największym deweloperem logistycznym w Europie

W ramach inwestycji w Żernikach spotykają się dwie ogromne marki, które w tym miejscu postanowiły zrobić kolejny ważny krok w rozwoju. Pokazują jednocześnie zaufanie logistyki i e-commerce do Panattoni. Cieszę się, że nasze zrozumienie potrzeb zmieniającego i rozwijającego się rynku zostało dostrzeżone” – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Zalando na polskim rynku. Wraz z tą nową inwestycją powstanie ponad 800 nowych miejsc pracy. Dzięki czemu będziemy mogli zapewnić klientom Zalando usługi najwyższej jakości. Jesteśmy również bardzo dumni, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli realizować założenia strategii GO GREEN. W ramach startegii chcemy wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii w celu osiągnięcia neutralności emisyjnej naszych budynków na całym świecie – powiedziała Monika Duda, Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce.

DHL Express powiększa flotę o 100 elektrycznych Fiatów

Czynniki, które przesądziły o wyborze Poznania jako miejsca realizacji nowej inwestycji w Polsce, to przede wszystkim dobre położenie i infrastruktura. W tym bezpośrednie połączenie z autostradą A2 i możliwość dalszego szybkiego rozwoju.

Zrównoważony rozwój jest ważnym elementem strategii DHL Supply Chain, Panattoni i Zalando. Z tego powodu DHL przyjęło za cel osiągnięcie zerowej emisji do 2050 r. W ubiegłym roku Zalando natomiast, jako pierwsza tego typu platforma wdrożyła rozszerzoną wersję SAC Higg Brand & Retail Module (Higg BRM). W ramach platformy prowadzona jest obowiązkowa ocena marek sprzedawanych przez jej stronę internetową pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Panattoni – jak twierdzi – wdroży rozwiązania ważne zarówno dla środowiska, jak i dla dobrostanu użytkowników budynku. Dach pozwoli na umieszczenie na nim paneli fotowoltaicznych i kwietnych łąk z domkami dla owadów. Przy wjeździe zostaną zasadzone drzewa i krzewy. Ponadto deweloper wybuduje tzw. „zielone ściany”. Dodatkowo użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji wiaty na rowery, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych i strefy wypoczynkowe. Dodatkowo także niewielką siłownię i stoły piknikowe na świeżym powietrzu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button