E-commerceInfo z rynkuTransport

Maersk wprowadza nowe narzędzie cyfrowe do śledzenia emisji CO2

Platforma Emissions Dashboard zapewni kontrolę nad widocznością śladu węglowego.

Duńska firma logistyczna A.P. Moller – Maersk uruchomiła nowy cyfrowy pulpit nawigacyjny Maersk Emissions Dashboard. Jego celem jest zapewnienie kompleksowej widoczności śladu węglowego we wszystkich rodzajach transportu i u wszystkich przewoźników.

Przedstawiciele firmy Maersk, przekazali, że nowe narzędzie analityczne Emissions Dashboard zapewnia pomiar śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw. Aplikacja daje szczegółowy przegląd emisji, niezależnie od tego, czy produkty są transportowane ciężarówką, pociągiem, samolotem czy statkiem.

Maersk uruchamia dwupoziomowy pociąg “Automotive Express”

Z informacji prasowej wynika również, że aplikacja została zaprojektowana jako punkt kompleksowej obsługi. Natomiast tablica wskaźników emisji jest zgodna z metodologią obliczania emisji Global Logistics Emissions Council (GLEC). Narzędzie wykorzystuje również oprogramowanie firmy EcoTransIT World, które jest akredytowane przez Smart Freight Centre pod względem zgodności ze standardem GLEC.

Ai May Ong, przedstawiciel agencji Syngenta, która współpracowała przy stworzeniu platformy, przekazał, że:

Maersk i Syngenta mają wspólną wizję znacznego zmniejszenia śladu węglowego w transporcie/logistyce. Nowa tablica rozdzielcza Maersk Emissions Dashboard jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym osiągnięcie tego sukcesu i stanowi krok we właściwym kierunku. Wiemy, że aby odnieść sukces, będziemy potrzebować wysokiej jakości danych dotyczących emisji. Przejrzyste wizualizacje i spostrzeżenia zapewniane przez Tablicę Zarządzania Emisjami oferują dokładny obraz naszych emisji. A to z kolei kieruje naszym procesem decyzyjnym i pomaga nam zidentyfikować najbardziej znaczące zmiany, które możemy wprowadzić. Nasza współpraca z firmą Maersk przynosi wymierne korzyści i wspólnie zmierzamy ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Vincent Clerc, dyrektor generalny działu Ocean & Logistics, przekazał, że:

Coraz większa część naszych klientów wyznacza ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. To sprawia, że widoczność emisji ma krytyczne znaczenie dla udokumentowania wydajności w kierunku tych celów. Emissions Dashboard zapewni naszym klientom pełną kontrolę nad emisjami, którą będą mogli wykorzystać na swojej drodze do dekarbonizacji łańcuchów dostaw.

Co ciekawe, klienci będą mogli uzyskać informacje o emisjach, które obejmują wszystkie ich przepływy kontenerowe. Jednocześnie, dane te tworzą solidną podstawę do raportowania emisji logistycznych, które mogą być wykorzystane w korporacyjnych raportach zrównoważonego rozwoju.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że platforma Maersk Emissions Dashboard została przetestowana przez dziesięciu kluczowych klientów. Firmy te dostarczyły „cennych i pozytywnych informacji zwrotnych”, dzięki czemu obecnie aplikacja jest dostępna dla wszystkich chętnych korporacji.

Maersk rozwija platformy cyfrowe

W zeszłym roku firma uruchomiła Maersk Flow, platformę cyfrową, która ma na celu pomoc małym i średnim firmom w zarządzaniu i upraszczaniu ich łańcuchów dostaw.

Maersk zwiększa możliwości transportu na trasie Azja-Europa

Firma poinformowała także, że rozwiązanie zwiększy przejrzystość w krytycznych procesach łańcucha dostaw i zapewni, że przepływ towarów i dokumentów jest realizowany zgodnie z planem. Ma również na celu zmniejszenie ilości pracy ręcznej i kosztownych błędów, jednocześnie dając specjalistom logistyki dostęp do wszystkich bieżących i historycznych danych, których potrzebują.

Źródło: Off Energy Biz

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button