Info z rynkuMagazyny

Panattoni buduje we Wrocławiu fabrykę urządzeń medycznych

Panattoni buduje we Wrocławiu fabrykę. Inwestycja będzie realizowana na zlecenie dostawcy technologii dla ortodoncji i stomatologii odtwórczej. Będzie to pierwszy w Europie zakład produkcyjny tej firmy. Inwestycja o powierzchni ok. 40 000 m kw. powstanie we Wrocławiu i zostanie otwarta już w styczniu 2022 roku. Dzięki niej zatrudnienie znajdzie 2500 osób. Fabryka powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold.

Panattoni buduje we Wrocławiu fabrykę, w której pracę znajdzie 2500 osób

Fabryka, którą wybuje we Wrocławiu deweloper będzie pierwszą fabryką tej firmy w Europie. Obiekt pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów. Fabryka będzie miała powierzchnię 40 000 m kw., z czego 20 000 m kw. zajmie rozbudowana strefa produkcyjna. Ponadto inwestor skorzysta z tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. W zakładzie firma będzie produkować przede wszystkim aparaty ortodontyczne. Nowa fabryka pozwoli dostarczyć także kolejne produkty produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Dolnośląska fabryka zostanie otwarta już w styczniu 2022 r., a zatrudnienie znajdzie w niej docelowo aż 2500 osób.

Panattoni największym deweloperem logistycznym w Europie

Realizację komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni

To dla nas ogromna nobilitacja, że kolejne globalne przedsiębiorstwo podejmując tak ważny krok w rozwoju stawia na współpracę z Panattoni. Nasza pozycja lidera w dostarczonej powierzchni przemysłowej, potwierdzona przez ostatni ranking PropertyEU procentuje, a doświadczenie, nabywane z kolejnymi zaawansowanymi realizacjami, okazuje się kluczowe dla partnerów z drugiego końca świata – ze Stanów Zjednoczonych, czy m.in. Chin. Inwestycja cieszy ogromnie także ze względu na jej wpływ na region, postrzeganie Polski na świecie i przede wszystkim lokalny rynek pracy. Ponadto będzie stanowiła wzór zrównoważonego budownictwa. To po raz kolejny potwierdza, że Panattoni dostarcza obiekty istotne zarówno dla rozwoju lokalnych rynków, jak i całej branży nieruchomości.

Zielone rozwiązania

Inwestycja przejdzie certyfikację w amerykańskim systemie LEED – na poziomie Gold. W obiekcie planowane są systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także wyraźnie ograniczające zużycie energii. Ponadto uda się ograniczyć zużycie CO2. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów, czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Zakład produkcyjny powstanie w formule BTO w magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, czyli dzielnicy Psie Pole. Stolica Dolnego Śląska w rankingu Global Cities of The Future zajęła najwyższe miejsce wśród polskich miast i jednocześnie pierwsze miejsce na świecie w kategorii małych i średnich miast. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewni firmie wygodne połączenie z takimi ośrodkami jak Warszawa, Berlin i Praga. Położenie obiektu pozwoli na szybki dojazd do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia). Łatwe będzie także dotarcie do centrum Wrocławia (15-minut jazdy samochodem) i międzynarodowego lotniska (odległość 30-minut).

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button