Magazyny

CBRE kupuje nieruchomości przemysłowe w Polsce

CBRE Investment Management spółka zależna CBRE Group wspólnie z Hillwood Investment Properties ogłosiły umowę, na podstawie której CBRE nabędzie portfel nieruchomości logistycznych za 4,9 miliarda dolarów. Przejęte przez CBRE europejskie obiekty znajdują się w Polsce, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Pozostałe nieruchomości zlokalizowane są w USA.

CBRE kupuje portfel nieruchomości, również w Polsce

W portfelu znajdują się magazyny położone m.in. w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Inwestycja obejmuje 33 aktywa w USA. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi ok. 1,78 mln mkw. CBRE Investment Management nabyło również 24 aktywa w Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii o łącznej powierzchni ok. 854,7 tys. mkw.

Zobacz także: Najemcy generują rekordowy popyt na magazyny pomimo pandemii

Chuck Leitner, dyrektor generalny CBRE Investment Management, powiedział o transakcji:

Ta przełomowa transakcja odzwierciedla naszą zdolność do wykorzystania silnych zdolności finansowych naszej firmy macierzystej w celu zapewnienia atrakcyjnych możliwości, które pomogą w opracowywaniu strategicznych rozwiązań w zakresie aktywów rzeczowych dla naszych klientów.

Zobacz także: Rynek magazynowy w Europie jest bardzo zróżnicowany cenowo

Rozwój rynku podczas pandemii

Pandemia przyspieszyła rozwój w branży logistycznej. Nieruchomości komercyjne nabrały znaczenia również  dzięki rozwojowi gigantów e-commerce takich jak Amazon czy Aliexpress. Nabycie aktywów w strategicznych lokalizacjach w Europie pokazuje, że CBRE widzi potencjał w rynku, również w Polsce. Ma to duży wpływ na rozwój branży logistycznej na rodzimym rynku.

Decyzje zachodnich krajów o ograniczaniu infrastruktury magazynowej są dużą szansą dla Polski. Na podstawie danych można stwierdzić, że rosnący popyt na powierzchnie komercyjne jest wciąż niezaspokojony.  W ubiegłym roku w budowie było 3,6 mln m² powierzchni magazynowych, z czego w III kwartale 2021 roku nowa podaż osiągnęła pułap 1 mln m², a tym samym całkowite zasoby rynku osiągnęły poziom 23 mln m². Dostępna powierzchnia była niemal natychmiast wynajmowana przez kontrahentów, wobec tego na przestrzeni ubiegłego roku pustostany nie przekroczyły 5% powierzchni oddanych do użytku. Oczekuje się, że boom na rynku magazynów będzie występował również w tym roku.

Zobacz także: USA: Szał zakupowy wywołuje rekordowe zastoje w magazynach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button