IntermodalnyKolejowy

Maersk uruchamia dwupoziomowy pociąg „Automotive Express”

Maersk otworzył nowy serwis kolejowy z Garhi Harsaru Inland Container Depot (ICD) w Gurugram do APM Terminals Pipavav Port. Celem „Automotive Express” jest wzmocnienie eksportu i powrotu ładunków importowanych oraz wsparcie branży samochodowej.

Firma kontenerowa Maersk ogłosiła dziś uruchomienie cotygodniowej usługi kolejowej z podwójnym składem pomiędzy Gurugram i APM Terminals, która ma zaspokoić potrzeby sektora motoryzacyjnego. Jak wynika z komunikatu prasowego, decyzja o otwarciu połączenia została podyktowana wymogami rynku:

Producenci samochodów wymagają wysoce niezawodnych usług logistycznych, które mogą przemieszczać ich zasoby surowcowe i produkty końcowe według precyzyjnych harmonogramów, aby zapewnić nieprzerwane procesy produkcyjne. – czytamy na stronie.

PKP Cargo Connect i Duisport Agency uruchamiają trasę operatorską do Wielkiej Brytanii

Maersk usprawnia transport kolejowy w Indiach

Przez lata producenci byli uzależnieni od utrudnionego ruchu towarowego w Indiach. To oznaczało, że producenci musieli liczyć się z zastojami w transportach i licznych aktualizacjach harmonogramów.

Pierwszy przejazd nowej usługi „Automotive Express„, został uruchomiony we współpracy z GatewayRail. Wirtualna inauguracja połączenia odbyła się 18 kwietnia przez ambasadora Danii w Indiach, Freddy’ego Svane. Vikash Agarwal, dyrektor zarządzający, Maersk South Asia, powiedział w oświadczeniu, że:

Produkcja jest niezwykle ważnym elementem budulcowym gospodarki naszego kraju. Jako dostawca usług dla tego krytycznego segmentu, naszym celem jest usprawnienie ich łańcuchów dostaw i zaoferowanie najwyższego poziomu niezawodności.

Serwis Automotive Express nie tylko przyspieszy i uprości łańcuchy dostaw. Jego celem jest zintegrowane rozwiązanie logistyczne, które połączy transport morski i lądowy, a to przyspieszy realizację zamówień motoryzacyjnych i zwiększy efektywność kosztową. Jednym z największych plusów rozwiązania jest również przyspieszenie możliwości załadunkowych.

W podobnym tonie przemówił Sachin Bhanushali, dyrektor i CEO, Gateway Rail Freight Ltd.

GatewayRail jest podekscytowana wspólnym uruchomieniem nowego 'Automotive Express’ z firmą Maersk, który łączy klientów z ich globalnymi miejscami docelowymi w zakresie importu i eksportu poprzez usługi MECL i FI3 w porcie APM Terminals Pipavav. GatewayRail jest pionierem innowacyjnych usług intermodalnych, takich jak „Ship to Rail Service”, a teraz „Automotive Express” i jest dumna, że może być wybranym operatorem intermodalnym dla Maersk India.

Skąd kursuje nowa usługa Maersk Automotive Express?

Nowa usługa kolejowa kursuje z Garhi Harsaru Inland Container Depot (ICD) w Gurugram do APM Terminals Pipavav Port. Dotyczy ona zarówno eksportu oraz ładunków importowych. Dzięki temu będzie miała dzięki temu zdolność przewozu 180 TEU (Twenty Feet Equivalent Containers) w każdą stronę. Docelowo Automotive Express będzie obsługiwać ponad 25 klientów z jednego z najważniejszych pasów produkcji motoryzacyjnej w Indiach. Klienci rezerwujący swoje ładunki na Automotive Express będą mieli również pierwszeństwo w rozładunku z portu, co zapewni im większą niezawodność i pozwoli utrzymać łańcuchy dostaw zgodnie z harmonogramem.

Maersk jest zintegrowaną firmą logistyki kontenerowej, która pracuje nad połączeniem i uproszczeniem łańcuchów dostaw swoich klientów. Jako światowy lider w dziedzinie usług spedycyjnych, firma działa w 130 krajach i zatrudnia około 80 000 osób.

Źródło: Maersk.com

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button