DrogowyTransport

Rozbudowa fabryki Tesli nie podoba się mieszkańcom! Co zrobi Musk?

Produkcja pojazdów elektrycznych w fabryce Grünheide ma być stopniowo zwiększana

Rozbudowa fabryki Tesli w Niemczech budzi kontrowersje wśród lokalnej ludności. Według ankiety tylko część respondentów popiera powiększenie zakładu produkcyjnego Elona Muska. Drugie tyle jest przeciwko. Co teraz zrobi miliarder? Czy weźmie pod uwagę głos mieszkańców?

Rozbudowa fabryki Tesli bez poparcia mieszkańców

Rozbudowa fabryki Tesli w niemieckim Grünheide średnio podoba się mieszkańcom Brandenburgii. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Infratest Dimap na zlecenie Rozgłośni Berlińsko-Brandenburskiej (RBB), tylko część z nich popiera powiększenie zakładu produkcyjnego.

Co prawda aż 47 procent respondentów uważa, że powiększenie fabryki samochodów elektrycznych oraz wzmocnienie związanych z nią działań logistycznych i przemysłowych, to coś pozytywnego. Jednak niemal drugie tyle, bo aż 43 procent badanych podchodzi do planowanej rozbudowy z rezerwą.

Czytaj też: Tesla oskarżona po dramatycznym wypadku dziecka i ciężarnej matki

Produkcja pojazdów elektrycznych w fabryce Grünheide ma być stopniowo zwiększana według planów amerykańskiego producenta. Ponadto planowane jest wycięcie dodatkowych obszarów leśnych pod infrastrukturę logistyczną oraz terminal kolejowy. Według informacji, w badaniu reprezentatywnym w dniach od 4 do 8 kwietnia wzięło udział 1161 uprawnionych do głosowania mieszkańców Brandenburgii.

Gigafabryka nieopodal Berlina

Fabryka Tesli w Niemczech to jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zakładów produkcyjnych w branży motoryzacyjnej na świecie. Zlokalizowana w Gruenheide, niedaleko Berlina, fabryka ta jest owocem strategicznej decyzji Tesli o rozwijaniu swojej obecności na europejskim rynku.

Czytaj też: O fachowców najłatwiej w Polsce. Najtrudniej u Niemców [MAPA]

Nowoczesna fabryka ma kluczowe znaczenie dla strategii Tesli dotyczącej zwiększenia produkcji i dostępności jej samochodów na rynku europejskim. Docelowo w gigafabryce będą produkowane różne modele Tesli, w tym popularne Model 3 i Model Y, które cieszą się dużym popytem w Europie.

Inwestycja Tesli w Niemczech spotkała się zarówno z entuzjazmem, jak i krytyką. Zwolennicy widzą w niej potencjał tworzenia miejsc pracy, rozwój lokalnych gospodarek oraz przyspieszenie transformacji w kierunku zrównoważonej mobilności. Jednakże, niektórzy mieszkańcy i organizacje ekologiczne wyrażają obawy dotyczące wpływu fabryki na środowisko naturalne, w szczególności na pobliskie lasy i zasoby wodne.

Wypożyczalnia wydała krocie na elektryki Tesli. Wyrzucili pieniądze w błoto!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button