DrogowyInfo z rynkuIntermodalnyKolejowyTransport

„Polska w Ruchu” – Liderzy sektora TSL w jednym miejscu! Tego nie możesz przegapić!

Sektor TSL jest jednym z czempionów polskiej gospodarki

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat transportu, logistyki, spedycji i infrastruktury w Polsce? Nie przegap Konferencji ZPP „Polska w Ruchu”! To dobra okazja do spotkania się z przedstawicielami administracji rządowej, ekspertami, przedstawicielami biznesu i organizacji branżowych.

Zapraszamy na konferencję „Polska w Ruchu”

Sektor TSL jest jednym z czempionów polskiej gospodarki. W okresie przeszło 30 lat od transformacji ustrojowej segment ten zbudował silną pozycję na europejskim rynku. Dziś ten rynek stoi przed wielką szansą na dalszy rozwój, ale jednocześnie firmy muszą radzić sobie z szeregiem wyzwań.

Po trudnym czasie globalnych kryzysów, rynek patrzy w przyszłość z optymizmem, widząc potencjał rozwoju, ale też konieczność adaptacji do nowych warunków polityczno-gospodarczych. Już 18 kwietnia w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się kluczowe wydarzenie dla rynku TSL w Polsce – organizowana przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Konferencja ,,Polska w Ruchu”. Infrastruktura. Logistyka. Transport, zapowiadająca nowe strategie i rozwiązania dla efektywnego zarządzania sektorem.

Czytaj też: Co czeka polską branżę TSL? Nie przegap konferencji ”Polska w Ruchu”! Sprawdź jak uzyskać zniżkę!

Jednym z głównych problemów pozostaje dziś wzrost kosztów, szczególnie w kontekście cen paliw i wynagrodzeń dla kierowców. Wyzwania, zdaniem samych przedsiębiorców, będą wynikały też z możliwego braku inwestycji rozwijających w szybszym tempie kolej i infrastrukturę łączoną. Polska jest krajem tranzytowym w relacjach zachód–wschód oraz północ–południe. Dlatego warto postawić na inwestycje w kolejowe korytarze transportowe dla przewozów drogowych i rozwoju transportu intermodalnego.

Problemy branży TSL

Branża TSL jest szczególnie wrażliwa na zmiany w polityce klimatycznej, zwłaszcza w kontekście inicjatyw Unii Europejskiej, takich jak Zielony Ład. Wprowadzane przepisy dotyczące ograniczenia emisji CO2 oraz zachęty do wykorzystywania bardziej ekologicznych rozwiązań, takich jak transport niskoemisyjny czy elektryfikacja floty pojazdów, będą wymagały od firm TSL inwestycji w nowe technologie oraz dostosowania się do nowych standardów. Ponadto, rosnące wymagania dotyczące środowiska będą miały wpływ na relacje biznesowe i współpracę z klientami, którzy coraz częściej będą oczekiwać, że dostawy będą realizowane z uwzględnieniem kryteriów zrównoważonego rozwoju.

Czytaj też: Ożywienie w polskim przemyśle przyspiesza. Stagnacja to przeszłość

Wobec tych zmian, branża TSL musi być gotowa na adaptację i innowacje, aby sprostać nowym wymaganiom i wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju. W tym kontekście, Konferencja ZPP Polska w Ruchu. Infrastruktura. Logistyka. Transport, która odbędzie się 18 kwietnia w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, jawi się jako kluczowe wydarzenie w biznesowym kalendarzu.

Celem konferencji jest opracowanie nowych strategii i rozwiązań technologicznych, które pozwolą efektywnie zarządzać transportem, spedycją i logistyką. Będzie to doskonała okazja do wymiany najlepszych praktyk i innowacyjnych pomysłów pomiędzy ekspertami z branży TSL i decydentami. Konferencja umożliwi również otwartą dyskusję na temat aktualnych wyzwań, trendów oraz perspektyw rozwoju sektora TSL.

ZPP

Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia oraz nazwiskami prelegentów: https://tsl.zpp.net.pl/.

W celu wzięcia udziału w konferencji, należy wypełnić ten formularz rejestracyjny: https://forms.gle/yPg4DahAXBnAMTBU9.

Polska branża transportu drogowego stawia na technologię

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button