LotniczyTransport

LOT zabierze nas do Rumunii. Przewoźnik uruchamia nowe połączenie 

Bilety na loty z Warszawy do Oradei można już nabyć w różnych kanałach sprzedaży

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenie pomiędzy Warszawą a Oradeą. Pierwszy lot do tego miasta na zachodzie Rumunii odbędzie się 3 czerwca. Loty będą realizowane cztery razy w tygodniu przez cały rok. To trzeci rumuński kierunek w ofercie PLL LOT, obok Bukaresztu i Kluż-Napoki.

LOT uruchamia połączenie do Rumunii

Loty do Rumunii będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i soboty. W środy i piątki lot LO655 wystartuje z Warszawy o 11:25, a powrotny lot LO656 z Oradei o 14:35. Natomiast w poniedziałki i soboty lot LO657 rozpocznie podróż z Warszawy o 14:30, a lot powrotny LO658 wyruszy z Oradei o 17:40. Usługa będzie realizowana przez samoloty typu Embraer 170 i 175, a czas podróży między miastami to około 1,5 godziny.

Czytaj też: Połączenie Warszawa-Ateny: LOT otwiera nowe możliwości dla podróżnych

Połączenie z Oradeą to trzeci rumuński kierunek w siatce połączeń rozkładowych Polskich Linii Lotniczych LOT po Bukareszcie i Kluż-Napoce. Mieszkańcy regionu Bihor zyskają połączenie z Warszawą, ale też dogodne przesiadki do portów w Polsce, Europie Zachodniej i Ameryce Północnej – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Atrakcyjne turystycznie miejsce w ofercie PLL LOT

Położona w północno-zachodniej części Rumunii, Oradea przyciąga uwagę turystów swoją bogatą architekturą, obejmującą style barokowy, secesyjny oraz socrealistyczny. Jest też świetną bazą wypadową do eksploracji okolicznej natury, w tym Gór Apuseni. Podczas pobytu w Oradei podróżni mogą delektować się lokalnymi przysmakami, takimi jak tradycyjne gołąbki sarmale, powszechnie dostępne placki placinta czy pyszne, ciepłe pączki papanasi.

Loty z Warszawy do Oradei będą realizowane dzięki współpracy opartej na zasadach PSO (Public Service Obligation) z regionem Bihor. Od 31 marca 2024 roku Rumunia należy do strefy Schengen, co oznacza, że nie ma już konieczności przekraczania kontroli granicznych, co znacznie ułatwi proces odprawy pasażerów.

Czytaj też: Polska najwięcej zyskała na obecności w UE [BADANIE]

Bilety na loty z Warszawy do Oradei można już nabyć w różnych kanałach sprzedaży, takich jak strona internetowa lot.com, LOT Contact Center oraz biura LOT Travel. Ceny biletów rozpoczynają się od 469 zł za podróż w dwie strony.

PLL LOT idzie na zakupy. Znów stawia na MAX-y

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button