PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

PLL LOT idzie na zakupy. Znów stawia na MAX-y

Wszystkie maszyny trafią do narodowego przewoźnika do końca pierwszej połowy 2025 roku

Polski narodowy przewoźnik PLL LOT już wkrótce otrzyma nowe samoloty Boeing 737 MAX 8. LOT potwierdza również swoje zainteresowanie pozyskaniem nowych samolotów szerokokadłubowych, ale w tej kwestii na razie nie udostępnia dodatkowych informacji.

PLL LOT otrzyma kolejne samoloty Boeing 737 MAX

Już wkrótce PLL LOT otrzyma 11 samolotów Boeing 737 MAX 8, z czego osiem zostanie dostarczonych w nowej konfiguracji, z odświeżonym wnętrzem. Jak informuje portal Rynek Lotniczy, wszystkie maszyny trafią do narodowego przewoźnika do końca pierwszej połowy 2025 r.

Pierwszy nowy MAX od Air Lease Corporation trafi do nas na przełomie marca i kwietnia, a dwa kolejne do końca pierwszego półrocza, czyli będziemy je mieli na szczyt sezonu letniego. Mamy podpisane umowy na łącznie 11 nowych samolotów w mechanizmie, z którego najwięcej obecnie korzystamy, czyli leasingu operacyjnego – podkreśla Michał Fijoł, prezes PLLLOT, w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy.

PLL LOT idzie na zakupy. Znów stawia na MAX-y
PLL LOT

Czytaj też: PLL LOT wśród najlepszych linii lotniczych według AirHelp Score 2023

PLL LOT chętny na samoloty szerokokadłubowe

Interesującym faktem jest, że osiem B737 MAX 8 z przyszłorocznej dostawy zostanie wyposażonych w nową konfigurację siedzeń, zachowując jednak liczbę foteli. W rezultacie pasażerowie zobaczą nowe wnętrza w MAXach wcześniej niż w Dreamlinerach, gdyż pierwszy zmodernizowany szerokokadłubowiec ma być gotowy dopiero pod koniec 2025 roku.

Czytaj też: Największe miasta w Polsce. Gdzie mieszka najwięcej Polaków? [RANKING]

Mimo to, prezes PLL LOT nie ujawnił konkretnych szczegółów dotyczących innych inwestycji. Jak informuje portal Rynek Lotniczy, LOT potwierdza również swoje zainteresowanie pozyskaniem nowych samolotów szerokokadłubowych, ale w tej kwestii na razie nie udostępnia dodatkowych informacji.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku PLL LOT przetransportowały ponad 10 milionów pasażerów, co stanowi niewiele mniej niż w rekordowym dotychczas 2019 roku. W ciągu całego roku krajowy przewoźnik przeprowadził ponad 94 tysiące operacji lotniczych.

PLL LOT przedstawia nową strategię „na dziesięciolecia”

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button