KolejowyTransport

Stacja Olsztyn Główny pięknieje w oczach! Koniec remontu już latem [GALERIA]

Modernizacja stacji Olsztyn Główny trwa w najlepsze

W czerwcu podróżni korzystają z nowoczesnych peronów na stacji Olsztyn Główny. Prace nad budową przejścia pod torami również idą do przodu, zapewniając bezpieczne dojście zarówno z budynku dworca, jak i od strony Zatorza. Montowane są też pierwsze schody ruchome i windy, które ułatwią dostęp na perony. 

Stacja Olsztyn Główny zostanie ukończona niebawem

Modernizacja stacji Olsztyn Główny trwa w najlepsze. Po zakończeniu prac nad peronami nr 3 i 4, które zostały przebudowane i ulepszone, na początku czerwca do użytku zostaną oddane również perony nr 1 i 2. Nowe obiekty są już w fazie konstrukcji, a wykonawca pracuje nad montażem nawierzchni. Dodatkowo, ustawiane są ławki oraz gabloty informacyjne, aby zapewnić pasażerom wygodę i dostęp do potrzebnych informacji.

Intensywne prace są także prowadzone w nowym podziemnym przejściu o długości 140 metrów, które umożliwi łatwy dostęp do peronów i pociągów z dwóch stron miasta – zarówno od strony budynku dworca, jak i od ulicy Marii Zientary-Malewskiej na Zatorzu. Wszystkie segmenty tunelu zostały już zbudowane i połączone z powstającym dworcem.

Nowe, szersze i wyższe przejście będzie także dostępne z ulicy Marii Zientary-Malewskiej. Wejście do tunelu zostało już oszklone. Obecnie wykonawca rozpoczyna montaż granitowych płyt oraz budowę dojścia do istniejącego chodnika. Dodatkowo, planowane jest zbudowanie wiaty z miejscem na 20 rowerów.

Czytaj też: Będzie nowy wiadukt w Poznaniu! Co by mieszkańcom remontów nie brakowało  

Inwestycja o wartości ponad 400 mln zł

Pełną parą idą też prace nad budową układu torowego. Ułożono już ponad 26 km torów (na 28 km planowanych) oraz 114 rozjazdów (na 116) wraz z niezbędnymi urządzeniami do sterowania ruchem kolejowym i siecią trakcyjną. Trwają też prace nad budową nastawni – ocieplenie oraz elewacja budynku zostały już zakończone. Rozpoczęto także wyposażanie obiektu, z którego dyżurni ruchu będą nadzorować bezpieczny przejazd pociągów przez stację.

Po zmodernizowaniu stacji Olsztyn Główny, wszyscy podróżujący będą mogli cieszyć się oczekiwanym komfortem obsługi. Zainstalowane windy i schody ruchome ułatwią dostęp na perony, a ścieżki naprowadzające oraz oznaczenia w języku Braille’a zapewnią dobrą orientację na stacji dla osób niewidomych lub słabowidzących. Dodatkowo, poprawi się przekaz informacji dzięki wyświetlaczom i nowemu systemowi nagłośnienia.

Czytaj też: Polska najwięcej zyskała na obecności w UE [BADANIE]

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przyczyni się do usprawnienia ruchu pociągów przez stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, co z kolei uczyni podróże w kierunku Warszawy, Trójmiasta, Ełku i Braniewa wygodniejszymi. Prace o wartości około 423 mln zł są realizowane przy wsparciu środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

PKP Intercity ograniczyło opóźnienie! Czyli jednak się da? No popatrz pan

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button