DrogowyE-commerceTransport

Holenderski przewoźnik Brenger rozpoczyna działalność w Niemczech

Brenger, holenderska firma zajmująca się zrównoważoną dostawą, rozpoczyna działalność w Niemczech Zachodnich. Po ubiegłorocznym projekcie pilotażowym w Nadrenii Północnej-Westfalii, firma jest teraz dostępna we wszystkich zachodnich regionach. Sieć dostawcza przewiduje, że w 2022 roku wykona w Niemczech 5000 przewozów.

Holenderski przewoźnik Brenger startuje w Niemczech Zachodnich

Brenger, która została założona w 2016 roku, wykorzystuje resztki przestrzeni w samochodach dostawczych do bardziej zrównoważonych dostaw. Firma działa już w Holandii i Belgii, współpracując z ponad 1000 przewoźników partnerskich, którzy realizują dostawy na potrzeby rynków typu klient-klient (C2C) i sklepów meblowych.

W zeszłym roku firma rozpoczęła pilotażową działalność w Nadrenii Północnej-Westfalii. Od teraz jednak, Brenger jest dostępny we wszystkich zachodnich regionach, „od Hanoweru po Stuttgart”. Według firmy , niektóre niemieckie firmy transportowe już korzystają z tzw. modelu aukcyjnego. Firma ma nadzieję wyróżnić się dzięki aktualnym i przejrzystym cenom dla kurierów i klientów, a także dzięki pokazywaniu ilości zaoszczędzonego CO2.

Na rynku niemieckim mamy ogromny potencjał wzrostu. Zaczynamy od połączenia podaży i popytu na zrównoważone dostawy dużych produktów. Oznacza to niemieckich kurierów i ciężarówki, które już jeżdżą po drogach – mówi dyrektor generalny i współzałożyciel Derk van der Have.

Czytaj też: Dostawca usług logistycznych Direct Link rozpoczyna działalność w Turcji

180 mln potencjalnych transportów w Niemczech

Według scaleup, w Niemczech jest ponad 3,6 mln zarejestrowanych samochodów dostawczych i ponad pół miliona niezależnych kurierów. Według badań rynkowych firmy Brenger, sprowadza się to do 180 milionów potencjalnych przewozów. W 2022 roku firma spodziewa się ponad 5000 przewozów w Niemczech.

Brenger szybko rozwija się w Holandii. W 2020 r. użytkownicy wydali na platformie ponad 250 tys. euro. Zaledwie w zeszłym roku firma pozyskała milionowy kapitał na rozwój produktu i ekspansję międzynarodową. Jak mówi van der Have, Niemcy to dopiero początek.

To dla nas ważny kamień milowy i pierwszy krok w kierunku dalszej ekspansji międzynarodowej. Celem firmy jest osiągnięcie 3,6 mln przewozów w Europie do 2025 r. – dodał Derk van der Have.

Czytaj też: Robotyzacja polskich firm jest na żałośnie niskim poziomie

Active Ants otwiera centrum logistyczne w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button