PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Producent będzie sam naprawiał baterie. Zainwestuje też w Polsce!

Podobne obiekty działają w Niemczech i Hiszpanii

MAN otworzy w Europie nowe centra naprawy akumulatorów. Dwa centra napraw baterii MAN już działają w Niemczech i Hiszpanii. Więcej obiektów w innych krajach ma zostać otwartych w tym i przyszłym roku.

MAN otworzy kolejne centra naprawy akumulatorów

MAN Truck & Bus otworzy centra naprawy akumulatorów we Włoszech, Danii/Norwegii, Austrii, Belgii, Holandii, Francji, Polsce i Wielkiej Brytanii. Dwa obiekty już działają w Niemczech (na terenie Hanoweru-Laatzen) i Hiszpanii (w Barcelonie). Budowa centrów napraw baterii w Europie jest konieczna, ponieważ pierwsze jednostki nowej generacji MAN eTruck zostaną dostarczone klientom w 2024 roku.

Ponad 1000 elektrycznych autobusów miejskich MAN i ponad 2400 całkowicie elektrycznych vanów MAN już jeździ po drogach Europy. Wraz z rozpoczęciem produkcji MAN eTruck, liczba pojazdów elektrycznych będzie nadal znacząco rosła w nadchodzących latach. Monachijski producent pojazdów użytkowych intensywnie się do tego przygotowuje.

Naprawa baterii MAN jest konieczna, aby zapewnić ekonomiczną wydajność i gotowość operacyjną elektrycznych pojazdów naszych klientów na wysokim poziomie. Wnosimy także istotny wkład w podejście zamkniętej pętli baterii trakcyjnych, ponieważ wydłuża to życie baterii w pojeździe, co pozwala oszczędzać istotne zasoby – mówi Christopher Kunstmann, starszy wiceprezes zarządzania obsługą klienta w MAN Truck & Bus.

MAN zbuduje centra naprawy akumulatorów. W Polsce też powstaną!
MAN Truck & Bus

Czytaj też: Elektryki podbijają rynki! Volkswagen notuje solidny wzrost dostaw

Naprawa baterii to kolejny krok w trosce o środowisko

Otwarcie pierwszego centrum napraw baterii i związane z tym zdobycie wiedzy w zakresie naprawy baterii sięga 2020 roku. Pierwsze pilotażowe naprawy i dokumentacja procesów zostały przeprowadzone dla baterii elektrycznego vana MAN eTGE, który trafił na rynek w 2018 roku. Następnie przyszedł czas na baterie ciężarówki dystrybucyjnej MAN eTGM, która została wprowadzona na rynek w niewielkiej serii w 2020 roku, oraz na rozpoczęcie produkcji seryjnej elektrycznego autobusu miejskiego MAN Lion’s City E – również w 2020 roku.

MAN zbuduje centra naprawy akumulatorów. W Polsce też powstaną!
MAN Truck & Bus

Czytaj też: Chińska BYD wyprzedzi Teslę? Produkcja aut elektrycznych rośnie w zawrotnym tempie

Dla wszystkich tych różnych baterii testowano różne kroki naprawy, szkoleni byli pracownicy, opracowano instrukcje naprawy i zdefiniowano wymagania dotyczące miejsca pracy. Wiedza, którą zgromadzono w pierwszym centrum napraw baterii MAN w Hanowerze-Laatzen, jest teraz sukcesywnie przenoszona na inne rynki. Celem jest uruchomienie centrum napraw baterii na każdym rynku, na którym obecne są elektryczne pojazdy MAN.

Producent rozszerza ważne sojusze. Chodzi o elektryczne ciężarówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button