PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Magazyn przy lotnisku Kraków Airport ukończony! Jest bardzo eko

Kompleks 7R City Flex Kraków Airport I jest już w 70% wynajęty

Deweloper 7R ukończył nowy magazyn przy lotnisku Kraków Airport. Kompleks 7R City Flex Kraków Airport I jest już w 70% wynajęty i przyciąga klientów z sektorów e-commerce, motoryzacyjnego i dystrybucji.

Magazyn przy lotnisku Kraków Airport oddany do użytku

Kompleks 7R City Flex Kraków Airport I składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. Magazyn 7R zlokalizowany przy lotnisku Kraków Airport, zaledwie 500 metrów od portu, 700 metrów od autostrady A4, 1 kilometr od drogi ekspresowej S52 oraz 9 kilometrów od centrum Krakowa, gwarantuje dobre połączenie logistyczne dla firm.

W kontekście dynamicznego rozwoju logistycznego Krakowa, obserwujemy, że lokalizacja przy lotnisku w Balicach staje się atrakcyjną propozycją dla firm poszukujących nowoczesnej przestrzeni o unikalnych atutach. Szybki dostęp do transportu powietrznego i autostrady sprawia, że przedsiębiorcy z branży e-commerce, automotive i dystrybucji widzą w tym obszarze doskonałe warunki dla rozwoju swojej działalności. Nowy magazyn 7R jest uzupełnieniem oferty krakowskiego rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej. Naszym celem jest elastyczne dostosowywanie się do różnych potrzeb klientów. Zróżnicowana oferta, dostosowana do indywidualnych wymagań stanowi atut dla naszych klientów – wskazuje Joanna Ociepka–Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R.

Czytaj też: Magazyn 7R na Pomorzu w pełni wynajęty! Kto nowym klientem?

Jednym z pierwszych najemców nowego obiektu została hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

Strategiczna lokalizacja, zastosowanie nowoczesnych technologii, a także zrównoważone rozwiązania sprawiły, że to miejsce idealnie odpowiada naszym potrzebom. Współpraca z 7R to dla nas krok w kierunku efektywności logistycznej i realizacji zobowiązania do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta nowa przestrzeń pozwoli nam jeszcze skuteczniej obsługiwać naszych klientów – dodaje Katarzyna Dela, członek zarządu firmy Eskulap.

Będzie ekologicznie

W 7R City Flex Krakow Airport I wprowadzono szereg ekologicznych rozwiązań. Panele fotowoltaiczne o mocy 50 kWp na dachu umożliwiają efektywne korzystanie z energii słonecznej. Biura korzystają z centralnego ogrzewania opartego na systemie VRV, zapewniającym wysoką efektywność energetyczną i komfort termiczny. Oświetlenie LED z systemem DALI pozwala na dostosowywanie jasności do potrzeb użytkownika, co sprzyja efektywnemu zarządzaniu zużyciem energii. Dodatkowo, zwiększono izolacyjność ścian zewnętrznych hali, ograniczając straty cieplne.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Na terenie inwestycji dostępne są stanowiska ładowania dla samochodów elektrycznych, stacja serwisowania rowerów oraz strefa well-beingowa dla pracowników. Proekologiczne działania obejmują także nasadzenia 315 drzew, 316 krzewów miododajnych, 876 bylin oraz 117 traw rodzimych. Dodatkowo, utworzono obszary z łąkami kwietnymi o łącznej powierzchni 16 tys. mkw, trawnikami krajobrazowymi o powierzchni 6 tys. mkw oraz nawierzchnią mineralną o powierzchni 112 mkw. Projekt jest realizowany przez Grupę Antczak i aktualnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Grupa Antczak wybuduje centrum logistyczne w Krakowie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button