E-commerceLotniczyTransport

Chińczycy wchodzą do Miami! Przewoźnik rozszerza współpracę

WFS wspierała rozwój China Cargo w Los Angeles od 2006 roku

China Cargo Airlines rozszerzyła swoje partnerstwo z firmą Worldwide Flight Services (WFS), członkiem grupy SATS, w Ameryce Północnej. Firmy podpisały nową umowę obsługową w związku z rozpoczęciem pierwszych lotów chińskich linii lotniczych do Miami. WFS wspierała rozwój China Cargo w Los Angeles od 2006 roku.

China Cargo i WFS rozszerzają współpracę

W oficjalnym oświadczeniu China Cargo przyznała trzyletnią umowę WFS na obsługę swojego ładunku, obejmującą duże ilości przesyłek e-commerce, świeże produkty spożywcze, owoce morza i ogólny ładunek. Jak informuje portal Asia Cargo News, chińska linia lotnicza planuje uruchomić trzy loty tygodniowo samolotami towarowymi Boeing 777 do Miami w styczniu 2024 roku z lotniska międzynarodowego Pudong w Szanghaju.

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy zaufanym i rozwijającym się partnerem China Cargo Airlines, co stanowi dowód na niezawodność naszych usług obsługi towarowej i frachtowej w Ameryce Północnej. Bardzo cenimy lojalność China Cargo Airlines wobec naszych operacji magazynowych i na platformie operacyjnej – powiedział Jose Canales, starszy wiceprezes ds. handlu i rozwoju biznesu w Amerykach w firmie WFS.

Czytaj też: Chińska linia cargo odbiera pierwszy przerobiony frachtowiec

WFS wspierała rozwój China Cargo w Los Angeles od 2006 roku, obsługując obecnie 18 lotów towarowych tygodniowo dla chińskiego przewoźnika na lotnisku LAX. Linia lotnicza nawiązała również współpracę z WFS w listopadzie ubiegłego roku, gdy rozpoczęła usługi cargo do lotniska New York JFK, obsługiwane teraz siedmioma lotami towarowymi tygodniowo.

Rozwój partnerstwa w Seattle

Jak informuje portal Asia Cargo News, partnerstwo obejmuje również Seattle, będące miejscem technicznego przystanku dla lotów China Cargo. Przez ostatnie 10 lat WFS świadczyło obsługę naziemną dla ponad 20 lotów tygodniowo między Pudong a Seattle, a także dodatkowo obsługiwało od 30 do 50 lotów czarterowych rocznie podczas szczytu sezonu eksportu wiśni.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

W tym roku świętujemy 25. rocznicę wsparcia China Eastern/China Cargo i ich klientów, co rozpoczęło się w 1998 roku naszą pierwszą umową na lotnisku Charles de Gaulle (CDG) w Paryżu. W miarę rosnącej liczby lotów i rozwoju sieci linii lotniczej, jesteśmy pewni, że nasza współpraca przyniesie dalsze perspektywy wzrostu w przyszłości dodał Canales.

Maersk Air Cargo uruchamia pierwsze trasy z USA do Chin

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button