Info z rynkuLotniczyTransport

Nowe, bezpośrednie połączenia z Rzeszowa do Mediolanu!

Ile będą kosztować bilety?

Podróże mówią o nas więcej niż myślimy. Otwierają okna na świat i budują mosty między kulturami. Jeżeli szukasz nowych horyzontów, masz powód do radości. Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT oferują bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów — Mediolan. To drugi włoski kierunek dostępny z lotniska Jasionka i już teraz zapowiada się, że stanie się hitem.

  1. Pierwszy samolot do Mediolanu wystartuje 4 listopada.
  2. Bilety są już dostępne online, a ich ceny zaczynają się od 349 zł w dwie strony.
  3. Mediolan to nie tylko światowa stolica mody, ale również interesujący punkt na mapie dla biznesu i turystyki sportowej.

Dlaczego warto wybrać się z Rzeszowa do Mediolanu?

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, wyjaśnia, że nowy kierunek stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty i trafia w bardzo różnorodne gusta podróżujących. Nie jest to miejsce tylko dla miłośników sztuki, kultury czy mody, ale również dla osób zainteresowanych sportem i biznesem.

W tym kontekście warto wspomnieć, że nasz nowy cel jest miejscem, gdzie różnorodność i bogactwo kulturowe są na porządku dziennym. Miłośnicy historii znajdą tam mnóstwo zabytków i muzeów, które przeniosą ich w inne czasy i kultury. To również miejsce, gdzie niewątpliwie można poczuć puls współczesności — od awangardowych wystaw po nowoczesne centra handlowe i innowacyjne start-upy.

Ale to nie wszystko. Adam Hamryszczak podkreśla, że dla wielu osób to także doskonała baza wypadowa do innych, bliższych i dalszych destynacji. Można stamtąd łatwo dostać się do wielu innych miast i regionów, zarówno samochodem, jak i korzystając z doskonale rozwiniętej sieci komunikacyjnej.

Kiedy wystartuje pierwszy lot na trasie Rzeszów — Mediolan? Ile kosztują bilety?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy dokładnie będziesz mógł wypróbować to nowe, ekscytujące połączenie, mamy dobrą wiadomość. Pierwszy lot w tym kierunku zaplanowany jest na 4 listopada tego roku. Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT wystartuje z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka o godzinie 16:50. Po niespełna dwóch i pół godzinie lotu, o 19:05, pasażerowie wylądują na miejscu.

Co więcej, dla osób, które planują jednodniowy wypad, istnieje możliwość powrotu tego samego dnia. Powrotny lot przewidziany jest na tę samą sobotę o godzinie 19:45. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać czas i zobaczyć jak najwięcej.

Czytaj również: Lotnisko w Rzeszowie zostanie zamknięte. NATO szuka alternatywy

Jeśli chodzi o koszty, bilety na to nowe połączenie są już dostępne na oficjalnej stronie Polskich Linii Lotniczych LOT. Cena biletów w dwie strony zaczyna się od 349 zł, co jest atrakcyjną ofertą, biorąc pod uwagę różnorodność atrakcji, jakie oferuje to miejsce.

Jakie inne nowości na Lotnisku Jasionka, oprócz trasy Rzeszów — Mediolan?

Sezon zimowy przynosi wiele interesujących zmian na lotnisku Rzeszów-Jasionka, nie tylko w kontekście nowego połączenia do Mediolanu. Warto podkreślić, że Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się na zwiększenie liczby lotów na trasie Rzeszów-Warszawa. Dzięki temu podróżujący będą mieli więcej opcji dostosowania swojego harmonogramu do indywidualnych potrzeb.

Jednak LOT to nie jedyna linia, która wprowadza zmiany. Wizz Air zaskakuje nowym połączeniem do Rzymu, które będzie realizowane dwa razy w tygodniu. To doskonała wiadomość dla miłośników kultury i historii, którzy pragną odwiedzić Wieczne Miasto.

Ryanair również nie pozostaje w tyle. Linia ta utrzymuje swoje popularne połączenia do Londynu i dodatkowo oferuje loty do innych europejskich miast. Opcje są więc coraz bardziej różnorodne, co na pewno ucieszy międzynarodowych globtroterów.

Czytaj również: Most energetyczny Rzeszów-Chmielnicki: Klucz do niezależności?

Co więcej, na lotnisku Jasionka pojawią się również loty czarterowe do egipskich kurortów. To opcja dla tych, którzy w zimie marzą o ciepłym klimacie i egzotycznych wakacjach. W skrócie nadchodzący sezon zimowy na lotnisku Rzeszów-Jasionka obfituje w interesujące nowości, które z pewnością zadowolą zarówno lokalnych mieszkańców, jak i podróżujących z różnych zakątków kraju.

Lotnisko w Rzeszowie notuje rekordowe zyski dzięki wojnie na Ukrainie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button