MorskiTransport

Masowiec z Panamy uderzył w rosyjską minę! Są ranni!

Rosjanie nadal terroryzują szlaki żeglugowe statków cywilnych na Morzu Czarnym

Masowiec zmierzający do portu na Dunaju, aby załadować zboże, uderzył w rosyjską minę na Morzu Czarnym. Jak poinformowały ukraińskie siły zbrojne, w wyniku tego zdarzenia rannych zostało dwóch członków załogi.

Masowiec uderzył w minę morską

Masowiec pływający pod banderą Panamy to najnowszy przykład incydentu z udziałem statku handlowego, który uderzył w minę morską pozostawioną przez rosyjskie wojsko na Morzu Czarnym. Jak informuje portal Marine Link, Kijów za zintensyfikowane ataki na żeglugę i infrastrukturę portową obwinia Rosję.

Statek zboczył z kursu, a na górnym pokładzie wybuchł pożar. W wyniku zdarzenia jedna osoba została hospitalizowana, a druga otrzymała pomoc medyczną na pokładzie. Na miejsce wysłano holowniki – poinformowała komenda wojskowa Ukrainy Południowej na Telegramie.

Czytaj też: Ukraina przeprowadza ataki na rosyjską kolej! Wybuchy w tunelu!

Moskwa zwiększyła ataki na ukraińską infrastrukturę portową od połowy lipca, kiedy to zrezygnowała z umowy zbożowej ONZ, która zapewniała bezpieczny przewóz ukraińskich ładunków zboża przez Morze Czarne. Kijów utworzył od tego czasu alternatywną trasę, biegnącą wzdłuż zachodnich brzegów Morza Czarnego. Twierdzi, że rosyjskie siły wielokrotnie zrzucały w jego okolicy miny morskie i inne ładunki wybuchowe.

Rosja zrzuca bomby na Morzu Czarnym

Rosja, po wycofaniu się z umowy zbożowej, ogłosiła, że będzie traktować każdy statek na ukraińskich wodach jako potencjalny cel militarny. Według Ukrainy, Rosjanie zrzucają ładunki wybuchowe na obszarach Morza Czarnego, przez które przebiegają nowe trasy statków cywilnych.

Rosjanie nadal terroryzują szlaki żeglugowe statków cywilnych na Morzu Czarnym za pomocą lotnictwa taktycznego, zrzucając obiekty wybuchowe na ich trasy. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano trzy takie zrzuty. Niemniej jednak, korytarz nawigacyjny nadal działa pod nadzorem sił obronnych Ukrainy – oznajmiło południowe dowództwo wojskowe.

Czytaj też: Dzietność w Rosji przeraża. Rosjanie wymierają nie tylko na froncie

Rzeczniczka ukraińskiego dowództwa południowego poinformowała, że Rosja regularnie zrzuca w pobliżu korytarza bomby lotnicze, miny morskie i inne, jak dotąd nieznane urządzenia wybuchowe. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że korytarz eksportowy przez Morze Czarne będzie nadal działać pomimo gróźb ze strony Rosji. Jak informuje portal Marine Link, prezydent zapewnił, że rozmawiał na ten temat z przynajmniej jednym zachodnim przywódcą.

Ukraina uruchamia testowe przewozy kolejowe z Kijowa do Kowna

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button