Transcash faktoring
DrogowyTransport

Chińczycy zaprezentowali pojazdy elektryczne z silnikami w kołach

Dongfeng, Weifu i Protean podpisały trójstronną umowę ramową o partnerstwie i współpracy

Chiński producent Dongfeng Motor (DFM) wprowadził na rynek dwa nowe pojazdy elektryczne z silnikami ProteanDrive Pd18 w kołach. Jak przekazał portal Just Auto, oba modele zostały pokazane podczas imprezy w Wuxi, której gospodarzami byli DFM i Weifu Electric Drive Technology (WFDT), spółka joint venture pomiędzy Weifu i Protean Electric.

Pojazdy elektryczne z silnikami w kołach zrewolucjonizują branżę?

Podczas imprezy zaprezentowano E70, w pełni homologowany samochód osobowy wyposażony w system ProteanDrive, wykorzystujący silniki wewnętrzne montowane w kołach. Jak wskazuje portal Just Auto, technologia silników wewnątrz koła umożliwia poprawę przestrzeni, przyspieszenia i prędkości na zakrętach. Dostawca przekazał, że jego silniki ProteanDrive Pd18 w kołach, stosowane na platformie E70 tworzą wysokowydajną opcję napędu na wszystkie koła (AWD), „dostarczoną z ograniczonymi zmianami projektowymi i krótkim cyklem rozwojowym”.

DFM zaznaczył, że jego pojazdy elektryczne z silnikami w kołach są lżejsze i bardziej wydajne niż tradycyjne modele z napędem AWD, mają o 50% większą przestrzeń bagażową i skrócony o 42% czas przyspieszenia od 0 do 100km/h. Zamontowanie systemu ProteanDrive umożliwiło wektorowanie momentu obrotowego, zapewniając wzrost prędkości pokonywania zakrętów w ekstremalnych warunkach jazdy o 18%, a także poprawę dynamiki, zwrotności i bezpieczeństwa czynnego przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby części w pojeździe o 83.

Jak przekazał portal Just Auto, samochody przeszły testy zderzeniowe, w błocie, we mgle, w wysokiej i niskiej temperaturze, podczas oblodzenia i przyspieszone testy wytrzymałościowe. W grudniu firma z powodzeniem homologowała E70 jako pierwszy na świecie samochód osobowy napędzany silnikami w kołach. Początkowa partia pojazdów przejdzie teraz szeroko zakrojone testy flotowe, w tym podróż drogową z Wuhan do Wuxi.

Protean Electric.

Czytaj też: Uber wprowadza bezemisyjne pojazdy elektryczne w Indiach

Samochód marki premium

Podczas imprezy zaprezentowano również Voyah Zhuiguang, wyposażony w Pd18, a także najnowszą markę pojazdów elektrycznych Dongfeng dedykowaną dla rynku premium. Zhuiguang jest pierwszym produktem typu sedan marki Voyah, flagowego luksusowego pojazdu elektrycznego.

Just Auto wskazuje, że DFM współpracuje z Protean od 2016 roku. W marcu zeszłego roku Dongfeng, Weifu i Protean podpisały trójstronną umowę ramową o partnerstwie i współpracy w celu dopasowania silników w kołach do wielu modeli pojazdów. Wprowadzenie na rynek E70 i Voyah Zhuiguang jest najnowszym rezultatem partnerstwa.

Jak pokazano na przykładzie E70 i Voyah Zhiguang, przyspieszenie uprzemysłowienia silników wewnątrz koła może sprawić, że platformy pojazdów staną się bardziej elastyczne i modułowe dla producentów aut elektrycznych, a także zapewnić znacznie lepszą przestrzeń wewnętrzną, lepsze wrażenia z jazdy i wiele innych korzyści dla konsumentów – przekazały wszystkie trzy firmy w oświadczeniu.

Czytaj też: Mimo wysiłków ekologów, emisje UE nadal rosną

Opinie Polaków o elektrykach? Niszowe gadżety dla snobów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button