PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Deweloper ma ambitne plany. Wybuduje obiekt w niecodziennym miejscu

Deweloper Panattoni planuje rozwinięcie nowej nieruchomości komercyjnej na terenie dawnej fabryki dolomitu w dolinie rzeki Lenne w Hagen. Obszar obejmuje prawie 121 000 metrów kwadratowych, gdzie przez ponad 100 lat przetwarzano dolomit na okładziny do koksowni i wielkich pieców stalowych. Z tego 43 000 metrów kwadratowych przypada na zdezelowaną hałdę, a 78 000 metrów kwadratowych zostanie teraz wykorzystane do celów budowlanych. 

Panattoni rusza z budową w Hagen

W ramach nowego projektu Panattoni w Hagen powstanie 35 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i przemysłowej, 1 800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i socjalnej oraz 2 700 metrów kwadratowych powierzchni dla mezzanin magazynowych. Dla pojazdów firmowych, pracowników i dostawców przewidziano 130 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 13 dla ciężarówek.

Jak informuje portal Logistik Heute, wniosek o pozwolenie na budowę został złożony pod koniec tego roku. Prace budowlane mają rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku, a zakończenie planowane jest na pierwsze kwartał 2025 roku.

Czytaj też: Panattoni z kolejną inwestycją pod Krakowem. Prace już ruszyły

Dla rewitalizacji obszaru nieczynnej przestrzeni konieczne jest całkowite zburzenie istniejącej infrastruktury i wybudowanie obiektu od zera. W roku 2021 rozpoczęto niwelowanie terenu przez firmę rozbiórkową Hagedorn. Przesunięto duże ilości ziemi, aby wyrównać nierówności na działce. Według informacji Panattoni, znaczna część materiałów z rozbiórki została poddana recyklingowi. W celu zmniejszenia silnych zanieczyszczeń w glebie zastosowano plan rekultywacji. W ostatnim kwartale 2023 roku teren poziomowany został przekazany firmie Panattoni.

Budynek będzie eko

Lokalizacja w obszarze przemysłowym Hagen jest skomunikowana z autostradami A45 i A46 oraz komunikacją publiczną. Panattoni twierdzi, że otrzymał już zapytania zainteresowanych firm dotyczące nowej nieruchomości komercyjnej.

Jak informuje portal Logistik Heute, deweloper dąży do uzyskania co najmniej jednego certyfikatu zgodnego ze złotym standardem DGNB. Planowana jest również instalacja paneli fotowoltaicznych na dachach oraz systemu wykorzystania wody z deszczówki. Na terenie obiektu powstaje strefa dobrostanu dla przyszłych pracowników.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Ponadto Panattoni stawia na naturalne ukształtowanie terenu zewnętrznego. Zasypany potok olejowy, który przepływa przez obszar działki, zostanie odkryty i poddany renaturyzacji. Łąka kwietna i budki dla ptaków mają przyczynić się do ochrony różnorodności biologicznej. Dodatkowo, odpowiedni kolor elewacji i wkomponowanie w rzeźbę terenu mają zapewnić, że nieruchomość dobrze wpisze się w otoczenie.

Panattoni powiększa park logistyczny. Będzie GIGANTYCZNY!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button