E-commerceInfo z rynku

Poczta Polska inwestuje w nową flotę ponad 1000 samochodów dostawczych

Poczta Polska S.A. ukończyła modernizację floty samochodów dostawczych. Zakup ponad tysiąca pojazdów jest istotnym elementem nowej strategii, która wpłynie na zwiększenie jakości oferty. Wymiana floty ma bowiem na celu poprawę oferowanych usług i polepszenie efektywności obsługi.

Wraz z coraz popularniejszymi zakupami online, oraz coraz większą ofertą sprzedażową e-commerce w Polsce, wzrosła liczba przesyłek. Tendencję tę widać zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, ponieważ pandemia COVID-19 znacznie wpłynęła na rozwój tego rynku. Z tego powodu Poczta Polska S.A. zaczęła inwestować w pełną modernizację swojej floty oraz inwestycję w najważniejsze rejony swojej działalności.

Automatyczne sortery w Poczcie Polskiej. Ich koszt? 1,2 mld złotych

Jak przekazał Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.:

Chcemy być coraz bardziej konkurencyjni w zakresie obsługi logistycznej realizowanej zarówno dla klienta indywidualnego, jak i naszych partnerów biznesowych. Jednym z kluczowych wymogów dla realizacji tego celu, jest przeprowadzanie inwestycji w najnowocześniejszą flotę dedykowaną obsłudze przewozów ładunkowych rosnącego wolumenu przesyłek. Dzięki nowoczesnej flocie nasze usługi staną się jeszcze efektywniejsze.

Poczta Polska S.A. modernizuje flotę samochodów

Dzięki nowym samochodom pracownicy będą w stanie zdecydowanie szybciej i bezpieczniej dostarczyć przesyłki. Co więcej, pojazdy te pozwolą na znacznie zwiększenie efektywności logistycznej, która przełoży się w końcowej fazie na zwiększenie jakości obsługi. Jak wynika z oświadczenia firmy:

Umowy z dostawcami leasingowanych samochodów dostawczych są wynikiem przeprowadzonego przez Pocztę Polską postępowania przetargowego. Zostały zawarte z ING Lease oraz z PKO Leasing S.A. Zamówienie przebiegało w dwóch etapach – pierwszy transport części nowej floty w ilości 452 aut dotarł w 2020 roku. Kolejny, obejmujący ponad 600 samochodów dostawczych – został zrealizowany obecnie.

Nowy Jedwabny Szlak: Poczta Polska zaczyna współpracę z Pocztą Chińską

Najwięcej aut trafiło do województwa wielkopolskiego. Pracownicy poczty otrzymali dostęp do samochodów marki Peugeot o ładowności od 0,5 t do 1,7 tony. Z kolei dostarczone auta ciężarowe Iveco mają ładowność do 8 ton, a jej platformy załadunkowe mają nośność aż dwóch ton.

Obecnie Poczta Polska posiada w swojej flocie ponad 5000 samochodów dostawczych, w tym 20 aut elektrycznych. Ponadto dysponuje siecią 7,6 tysięcy placówek pocztowych oraz rocznie przewozi nawet 1,4 mld przesyłek.

Źródło: Poczta Polska S.A.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button