LotniczyTransport

Niemiecki gigant wyda krocie na nowy węzeł we Frankfurcie 

Już w sierpniu rozpoczęła się budowa nowego magazynu wysokoregałowego

Lufthansa Cargo wyda 500 milionów euro na nowy węzeł lotniczy we Frankfurcie. Przewoźnik zwiększa swoje zaangażowanie w przekształcenie lotniska w centrum handlu elektronicznego.

Lufthansa Cargo zainwestuje w węzeł we Frankfurcie

Lufthansa Cargo zainwestuje 500 milionów euro w projekt rozbudowy swojego węzła we Frankfurcie. Przewoźnik przedstawił kluczowych partnerów i szczegóły projektu LCCevolution. Lufthansa Cargo poinformowała, że po rozbudowie węzeł we Frankfurcie będzie miał ponad 70 000 mkw powierzchni, a prace powinny zakończyć się w 2030 roku.

Jak informuje portal Simple Flying, już w sierpniu rozpoczęła się budowa nowego magazynu wysokoregałowego, który osiągnie wysokość 40 metrów. Projekt rozbudowy obiektu obejmuje również zautomatyzowany system transportu i pierwsze moduły budynków na północy lotniska we Frankfurcie. Dodatkowo kilka istniejących budynków i magazynów w Lufthansa Cargo Center zostanie zmodernizowanych lub zastąpionych nowymi obiektami.

Program modernizacji wpisuje się w strategię Lufthansa Cargo, której celem jest przekształcenie lotniska we Frankfurcie w centrum handlu elektronicznego. Przewoźnik twierdzi, że projekt modernizacji i nowe budynki usprawnią czas obsługi i zwiększą efektywność w centralnej lokalizacji niemieckiej linii. Ashwin Bhat, CEO Lufthansa Cargo, podkreślił ogromny potencjał usprawnienia operacji w hubie:

Węzeł we Frankfurcie odgrywa decydującą rolę w operacyjnym sukcesie Lufthansa Cargo. Dla naszych klientów rozbudowa oznacza szybszy czas obsługi, łatwiejsze procesy transportowe i poprawę jakości obsługi – stwierdził.

Rocznie Lufthansa obsługuje ponad 2,3 miliona ton ładunków na lotnisku we Frankfurcie.

Lufthansa Cargo wyda pół miliarda na węzeł we Frankfurcie 
Lufthansa Cargo

Czytaj też: Lufthansa: Program Fit for 55 zagraża liniom lotniczym

Modernizacje będą wprowadzane stopniowo

Jak informuje portal Simple Flying, modernizacja potrwa osiem lat, a różni partnerzy będą odpowiedzialni za różne aspekty projektu. Głównym partnerem budowlanym jest firma Ed. Züblin AG z Frankfurtu. Przedsiębiorstwo to działa od ponad 120 lat i już teraz jest kluczowym partnerem przy budowie Terminala 3 na lotnisku we Frankfurcie. Johannes Graf, Dyrektor Techniczny Ed. Züblin AG, wyraził entuzjazm z powodu uczestnictwa w projekcie:

Ożywienie i odnowienie węzła cargo na lotnisku we Frankfurcie daje nam możliwość zaprezentowania naszej wiedzy technicznej na jednym z największych europejskich węzłów transportowych. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Lufthansa Cargo przy tym projekcie, od fazy planowania do budowy. Chcielibyśmy im podziękować za partnerstwo i konstruktywną współpracę – dodał.

Czytaj też: Niemiecka gospodarka wychodzi z dołka?

Projekt jest szczególnie wyzwaniem, ponieważ węzeł jest stale używany. Dlatego też ulepszenia będą wprowadzane stopniowo, a pierwsze części zautomatyzowanego systemu transportowego i budowa pierwszych dwóch modułów budynków mają być ukończone między 2023 a 2027 rokiem.

Przewoźnik chce samowystarczalności. Wybuduje mega-hub za prawie miliard!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button