PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Producent sprzedaje autobusy hybrydowe. Trafią aż na Teneryfę!

TITSA przewozi ponad 60 milionów pasażerów rocznie, pokonując ponad 35 milionów kilometrów

Firma TITSA z Teneryfy zakupi od Scania 231 pojazdów, w tym 173 autobusy hybrydowe. Ogromne zamówienie czyni firmę jednym z największych posiadaczy hybrydowych flot wśród hiszpańskich i portugalskich dostawców transportu publicznego.

Scania z kolejnym zamówieniem na autobusy hybrydowe

Firma Scania otrzymała duże zamówienie na autobusy hybrydowe dla przewoźnika Transportes Interurbanos de Tenerife S.A.U. (TITSA) z Wysp Kanaryjskich. TITSA, obsługująca jedyną publiczną sieć autobusową na Teneryfie, była już dużym klientem Scanii, a ponad 60 procent z jej 600 pojazdów pochodziło od tej szwedzkiej marki. Jednak najnowsza umowa obejmuje zakup 231 nowych autobusów, w tym 173 jednostek hybrydowych. Oznacza to, że firma będzie posiadać 291 pojazdów Scania z kombinacją napędem spalinowo-elektrycznym, co uczyni ją jednym z największych posiadaczy floty hybrydowej wśród hiszpańskich i portugalskich dostawców transportu publicznego.

Czytaj też: Scania zdobywa znaczące zamówienie na ciężarówki elektryczne

TITSA przewozi ponad 60 milionów pasażerów rocznie, pokonując ponad 35 milionów kilometrów na 180 trasach autobusowych na wyspie. Nowa umowa podkreśla zaangażowanie firmy z Teneryfy w zrównoważony rozwój, a także zaufanie wobec Scania.

Scania to firma, która najlepiej potrafiła dostosować się do naszych potrzeb. Cenimy kombinację różnych czynników: jakość pojazdów, spokój wynikający z umów serwisowych, dostępność, spersonalizowaną i przyjazną obsługę, a przede wszystkim oszczędności paliwa, które doskonale wpisują się w nasze zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska – tłumaczy Pedro Gómez, Dyrektor Techniczny w TITSA.

Gwarancja na cztery lata

Alberto Linares, Dyrektor Handlowy Scania Ibérica ds. Autobusów, Silników i Zrównoważonego Rozwoju, wyraża pełne uznanie dla zaangażowania TITSA w zrównoważony transport:

Zrównoważony rozwój, redukcja naszego śladu węglowego i dbanie o środowisko naturalne są fundamentalnymi wartościami w Scania. Bardzo satysfakcjonujące jest, że firmy coraz częściej biorą te aspekty pod uwagę, a organizacje takie jak TITSA decydują się na zrównoważony transport. W tym kontekście cieszymy się z bliskich relacji z naszymi klientami, poznawania ich potrzeb na własnej skórze i oferowania spersonalizowanych rozwiązań, które zapewniają kontynuację ich działalności, jednocześnie dbając o środowisko i przyczyniając się do lepszej przyszłości – stwierdził.

Czytaj też: 10% światowej populacji jest odpowiedzialne za 48% globalnych emisji

Nowe autobusy objęte są czteroletnią gwarancją, a baterie pojazdów hybrydowych mają gwarancję na siedem lat. Pojazdy zostaną dostarczone w ciągu dwóch najbliższych lat, z czego 135 jednostek w 2024 roku, a pozostałe 96 w 2025 roku. Firma Castrosua będzie odpowiedzialna za nadwozia wszystkich pojazdów.

Scania dostaje pierwszy kontrakt na elektryki w Meksyku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button