Info z rynkuLotniczyTransport
Gorące newsy

Qantas wprowadza 20-godzinny bezpośredni lot z Sydney do Londynu

W ofercie przygotowana została także podróż do Nowego Jorku bez przesiadek.

Qantas wprowadza bezpośrednie loty z Sydney do Londynu i Nowego Jorku. Oznacza to, iż trasa do stolicy Wielkiej Brytanii będzie miała aż 17 tysięcy kilometrów, co czyni ją najdłuższą tego typu na świecie. Podróż będzie trwała aż 20 godzin, dlatego dla pasażerów przygotowano specjalne atrakcje i udogodnienia.

Qantas wprowadza bezpośrednie loty z Sydney do Londynu i Nowego Jorku

Jak informuje BBC, australijskie linie lotnicze Qantas ogłosiły, że już od 2025 roku rozpoczną się bezpośrednie loty z Sydney do Londynu i Nowego Jorku. Wszystko dzięki możliwościom, jakie daje najnowocześniejszy Airbus A350-1000, który może wykonać połączeń bez przesiadek do każdego miasta na świecie. Oznacza to, iż pasażerowie przelecą bez postojów aż 17 tysięcy kilometrów w czasie 20-godzinnej podróży. Tym samym będą to najdłużej trwające bezpośrednie połączenia w historii cywilnego transportu lotniczego.

Nowe połączenia są częścią inicjatywy transportowej Project Sunrise, która ma na celu zminimalizowanie liczby przesiadek na najdłuższych trasach lotniczych. W ramach tego projektu, który trwał mniej więcej już od pięciu lat, w 2018 roku wprowadzono m.in. 17-godzinną trasę między Perth w Australii z Londynem.

Czytaj również: Australia otwiera granicę, która była zamknięta przez pandemię

Co istotne, trasa została uruchomiona w 1947 roku i początkowo miała siedem przesiadek i trwała 58 godzin. Jak stwierdził dyrektor generalny Qantas Alan Joyce:

To ostatnia granica i ostateczne rozwiązanie problemu związanego z pokonywaniem odległości.

Nowa flota Airbus A3501000 będzie liczyła 12 maszyn, które zaczną trafiać do Qantas już w 2025 roku. Według kontraktu z europejskim producentem wszystkie jednostki mają pojawić się u tego przewoźnika do 2028. Nie ma jednak pewności, ile będą kosztować bilety na tej trasie.

Niemniej jednak pasażerowie będą mieli do dyspozycji „strefę relaksu”, bar z różnymi napojami oraz miejsce do rozciągania. Wszystko po to, aby zminimalizować negatywne skutki dwudziestogodzinnej podróży samolotem.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button