DrogowyTransport

Scania dostaje pierwszy kontrakt na elektryki w Meksyku

Zamówienie Grupo Bimbo zostało złożone po pomyślnym okresie testowym ciężarówki elektrycznej 25P B4x2

Meksykański gigant spożywczy, Grupo Bimbo, zamówił siedem ciężarówek elektrycznych Scania. Dla Scania to pierwszy taki przypadek, gdy jej ciężarówki elektryczne trafią do Ameryki Łacińskiej.

Scania otrzymuje zamówienie na elektryczne ciężarówki

Grupo Bimbo, największy na świecie producent wyrobów piekarniczych, zgodził się na zakup siedmiu 25P B4x2 ciężarówek elektrycznych model 2024 od Scania México. W pełni elektryczne pojazdy będą miały ładowność 11,5 tony i będą wyposażone w zaawansowany system pomocy kierowcy (ADAS) 2.0. Każdy z pojazdów będzie także objęty kontraktem serwisowym Scania, aby zapewnić maksymalną dostępność pierwszej w historii floty ciężarówek elektrycznych Scania w Ameryce Łacińskiej.

Zamówienie Grupo Bimbo zostało złożone po pomyślnym okresie testowym ciężarówki elektrycznej 25P B4x2, w ramach wspólnego dążenia firmy i Scania do zrównoważonego transportu. Testy, rozpoczęte w 2022 roku, przyniosły pozytywne wyniki pod względem zasięgu i wydajności. Scania México przekonuje, że najnowsze zamówienie na elektryczne ciężarówki podkreśla zaangażowanie firmy w systematyczne wprowadzanie na rynek nowych ciężarówek elektrycznych. Firma planuje, aby do 2025 roku pojazdy elektryczne stanowiły 10% jej oferty, a do 2050 roku chce zacząć sprzedawać wyłącznie elektryki.

Czytaj też: Gruber Logistics zamawia elektryczne ciężarówki Volvo i Scania

Celem zerowa emisja

Nowe ciężarówki elektryczne Scania pomogą również Grupo Bimbo kontynuować postępy w redukcji emisji dwutlenku węgla, ponieważ ponad 80% energii, którą zużywa obecnie firma, pochodzi z odnawialnych źródeł.

Obie firmy stopniowo zbliżają się do naszego wspólnego celu redukcji emisji naszych pojazdów do 20%, a potem aż do osiągnięcia zerowych emisji węgla, zgodnie z naszym zaangażowaniem w inicjatywę Science-Based Targets – mówi Alejandro Mondragón, CEO Scania México.

Transport drogowy jest jednym z najważniejszych sektorów w gospodarce, ale jednocześnie jednym z największych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zanieczyszczenie powietrza w miastach powoduje rocznie około 4,2 mln zgonów na świecie, a transport drogowy jest jednym z głównych źródeł tego zjawiska. Aby zredukować emisje z transportu drogowego, konieczne są działania na wielu poziomach, w tym promowanie bardziej ekologicznych technologii i inwestowanie w bardziej ekologiczne floty pojazdów.

Czytaj też: 10% światowej populacji jest odpowiedzialne za 48% globalnych emisji

Jak ograniczyć emisje w globalnym transporcie towarów?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button