PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Scania zdobywa znaczące zamówienie na ciężarówki elektryczne 

Każdy pojazd będzie objęty trzyletnim kompleksowym kontraktem serwisowym i konserwacyjnym

Dla Scania, nowe zamówienie na jej samochody ciężarowe jest jednym z największych pojedynczych zamówień w Europie i największym zamówieniem na ciężarówki elektryczne, które zostanie zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Scania otrzymała nowe zamówienie na ciężarówki elektryczne

Brytyjskie konsorcjum grupy zakupowej zamówiło szeroką flotę ciężarówek firmy Scania, które zostaną dostarczone dla Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group. Całe zamówienie obejmuje 2500 ciężarówek, które zostaną dostarczone w ciągu 12 miesięcy. Umowa obejmuje ciężarówki z silnikami spalinowymi z najnowszą generacją układu napędowego SUPER o pojemności 13 litrów oraz 100 ciężarówek z napędem elektrycznym, które będą jednymi z pierwszych egzemplarzy pojazdów ciągnikowych Scania przeznaczonych do regionalnych przewozów na brytyjskich drogach.

Czytaj też: Scania dostaje pierwszy kontrakt na elektryki w Meksyku

Scania od wielu lat utrzymuje bliskie i udane relacje z grupami Culina, WS i A.W. Jenkinson. To znacząca umowa, która stanowi kamień milowy w naszej ciągłej podróży w kierunku zrównoważonego transportu – mówi Christian Levin, Dyrektor Generalny Scania.

Scania

Współpraca pomiędzy organizacjami

Każdy pojazd będzie objęty trzyletnim kompleksowym kontraktem serwisowym i konserwacyjnym, a niektóre ciężarówki będą finansowane przez Scania Financial Services. Dla Scania, nowe zamówienie na jej samochody ciężarowe jest jednym z największych pojedynczych zamówień w Europie i największym rocznym zamówieniem na ciężarówki elektryczne.

W imieniu konsorcjum, cieszymy się, że możemy odnowić naszą umowę. Był to trudny czas dla producentów OEMów z globalnymi problemami z dostawami, ale Scania pracowała blisko z nami przez ostatnie dwa lata, aby zminimalizować wpływ na obie strony. To świadectwo prawdziwego partnerstwa między firmami – dodał William Stobart, Wiceprezes ds. Culina Group.

Czytaj też: Wstrzymanie dotacji do paliw kopalnych może ograniczyć globalne emisje o 10%

Chris Newitt z brytyjskiego oddziału firmy Scania stwierdził, że nowy kontrakt jest świadectwem dobrej współpracy pomiędzy stronami.

Chciałbym podziękować zarządowi Konsorcjum, że dał nam możliwość kontynuowania naszej świetnej relacji. To świadectwo siły między dwiema organizacjami – wskazał Chris Newitt, Dyrektor Zarządzający Scania UK.

Jak ograniczyć emisje w globalnym transporcie towarów?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button